لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۱۷

فوتبال ایران مقابل سوریه متوقف شد؛ زنان ایرانی به ورزشگاه آزادی راه نیافتند


سوریه با این تساوی، به عنوان تیم سوم گروه A راهی دور حذفی شد و کماکان شانس صعود دارد.

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی، روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور در ورزشگاه آزادی مقابل سوریه متوقف شد.

شاگردان کی‌روش در نمایشی انتقادآمیز و پر اشتباه در خط دفاعی و درون دروازه، در دقیقه ۹۳ گل تساوی را دریافت کردند.

تیم ملی سوریه نتوانست سهمیه صعود مستقیم به جام جهانی را دریافت کند اما با این تساوی، به عنوان تیم سوم گروه A راهی دور حذفی شد و کماکان شانس صعود دارد.

در یک دیدار همزمان، کره جنوبی و ازبکستان به تساوی بدون گل رسیدند تا کره پس از ایران، از این گروه مسافر جام جهانی شود.

ازبکستان با توقف ایران مقابل سوریه، در رده چهارم گروه ایستاد. چین هم دو بر یک از سد قطر گذشت.

در بازی ایران و سوریه، کریمی به خاطر بازی ضعیف و انصاری هم به دلیل اشتباهات متعددش تعویض شدند تا دو تعویض ایران بسوزد.

کی‌روش دو هفته اردو داشت اما در این بازی پورقاز را به زمین فرستاد که فقط یک روز قبل به جمع ملی پوشان فرا خوانده شده بود.

تیم ملی ایران در نیم ساعت پایانی خسته بود. سوریه هم دچار خستگی شده بود اما فضای خالی بین هافبک‌ها و مدافعین ایران، این موقعیت را به تیم مهمان داد تا یک امتیاز با ارزش کسب کنند.

در دقیقه ۱۳ ضربه ایستگاهی سوریه را عمر السومه به سوی دروازه ایران فرستاد. دفع ناقص بیرانوند باعث شد که در برگشت، سوریه به گل اول برسد.

در دقیقه ۴۵، ارسال دژاگه از روی نقطه کرنر با ضربه سر بازیکنان ایران به تیر دروازه خورد و در برگشت سردار آزمون موفق شد با جاگیری مناسب، با سینه توپ را وارد دروازه حریف کند و دو تیم با تساوی به رختکن بروند.

در دقیقه ۶۴ فرود توپ روی سر طارمی و در ادامه نیز ضربه نهایی آزمون باعث شد ایران به دومین گل برسد.

در وقت‌های تلف شده مشخص نشد چرا بیرانوند برای شروع مجدد عجله دارد. ایران منتظر سوت پایان بود اما شروع مجدد عجیب و عجولانه بیرانوند، در ادامه منجر به فروپاشی دروازه ایران شد.

تیم ملی ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمد انصاری (عزت پورقاز)، میلاد محمدی، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، علی کریمی (روزبه چشمی) اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش (وحید امیری) مهدی طارمی و سردار آزمون بازی کرد.

در این بازی، جمعی از زنان سوریه‌ای در ورزشگاه حضور داشتند اما بار دیگر از ورود دختران ایرانی جلوگیری شد.

تعدادی از تماشاگران هم کاغذهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود: «مسعود شجاعی تنها نیست» و تصویرش در شبکه‌های اجتماعی منعکس شده است.

در گروه ب تیم ملی استرالیا مقابل تایلند به پیروزی دو بر یک رسید تا برای مشخص شدن سرنوشتش منتظر نتیجه بازی عربستان و ژاپن در جده بماند.

عراق هم با وجودی که شانسی نداشت اما در تهران توانست امارات را با یک گل از پیش رو بردارد.

XS
SM
MD
LG