لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۵۷

یک ایرانی دیگر در شهر سامراء عراق کشته شد


محمد هادی ذوالفقاری

خبرگزاری‌های تسنیم و فارس، وابسته به سپاه پاسداران، روز سه شنبه ۲۸ دی از کشته شدن یک «طلبه» جوان ایرانی به نام محمد هادی ذوالفقاری در شهر سامراء عراق خبر دادند.

به گزارش این خبرگزاری‌ها، آقای ذوالفقاری روز ۲۶ بهمن ماه و پس از برخورد با یک تله انفجاری که توسط نیروهای گروه حکومت اسلامی، داعش سابق، «کار گذاشته شده بود» کشته شده است.

خبرگزاری تسنیم از این «طلبه» ایرانی به عنوان «مدافع حرم» نام برده و افزوده که وی در حوزه علمیه نجف مشغول تحصیل علوم دینی بوده است.

به گفته این خبرگزاری، پیکر آقای ذوالفقاری طبق وصیتنامه او در قبرستان وادی السلام شهر نجف به خاک سپرده خواهد شد.

شهر سامرا، در ۱۱۰ کیلومتری شمال بغداد، یکی از شهرهای عمدتاً سنی‌نشین و از زیارتگاه‌های مهم شیعیان است.

حرمین امامان دهم و یازدهم شیعیان در این شهر واقع شده است.

گروه حکومت اسلامی پیش‌تر حملات خود را برای تصرف این شهر تشدید کرده بود.

رسانه‌های ایران روز ۱۸ بهمن نیز خبر داده بودند که سیدرضا حسینی‌مقدم، معاون اطلاعات عملیات لشگر پنج نصر، در جنگ با نیرو‌های گروه حکومت اسلامی در نزدیکی سامرا کشته شده است.

پیش از آن نیز در روز ۲۱ دی خبر کشته شدن یکی از فرماندهان ایرانی حاضر در عراق به نام «مهدی نوروزی» از «اعضای شورای فرماندهی پایگاه بسیج شهید تیموری‌نیا کرمانشاه» در شهر سامرا منتشر شده بود.

روز ششم دی نیز حمید تقوی از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه نیز با شلیک «تک‌تیرانداز» گروه داعش در سامرا کشته شده بود.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، در مراسم تشییع جنازه آقای تقوی گفته بود که «اگر تقوی‌ها در سامرا خون ندهند ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم».

فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گویند که برای کمک به دولت عراق در نبرد‌ها با شبه‌نظامیان اسلام‌گرای «حکومت اسلامی»، «مستشار نظامی» به این کشور فرستاده‌اند.

همزمان با انتشار خبرهایی درباره کشته شدن نیروهای نظامی ایران در عراق، اخبار و گزارش‌هایی نیز از مرگ شماری از فرماندهان و نیروهای سپاه پاسداران در سوریه از سوی خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های ایران منتشر شده‌ است.

در آخرین مورد، خبرگزاری تسنیم از کشته شدن عباس عبداللهی، از اعضای ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به همراه علی سلطان‌مرادی، «دوست و همراهش» در روز ۲۳ بهمن‌ماه در سوریه خبر داده است.

پیش از این، خبرگزاری رسا در ایران از کشته شدن نزدیک به ۲۰ تن از اعضای سپاه پاسداران در سوریه خبر داده‌ بود.

در روزهای پایانی مهر ماه نیز خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داده بود که جبار دریساوی، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران، در سوریه کشته شده‌ است.

XS
SM
MD
LG