لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۲۹

یک ایرانی به اتهام آدم‌ربایی و شکنجه تبعه آمریکایی به کالیفرنیا مسترد شد


هفت ماه بعد از صدور حکم استرداد یک ایرانی متهم به آدم ربایی، شکنجه و قطع آلت تناسلی یک آمریکایی، مقامات جمهوری چک وی را به کالیفرنیا مسترد کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حسین نیری ۳۵ ساله روز دوشنبه ۲۴ شهریور ماه به مقامات قضایی کالیفرنیا در آمریکا تحویل داده شد و هم اکنون در بازداشت است.

وی متهم است در پاییز سال ۹۱ با همدستی چند نفر صاحب یک داروخانه را در ایالت کالیفرنیا ربوده و او را به بیابانی برده‌‌اند که تصور می‌کردند این فرد پول‌هایش را آنجا پنهان کرده است.

متهمان یاد شده بعد از شکنجه صاحب داروخانه و در حالی که نتیجه‌ای از اخاذی نگرفته بودند، آلت تناسلی‌ این آمریکایی را بریده و او‌‌ را در بیابان رها کرده بودند.

به گفته مقامات ایالات متحده، حسین نیری بعد از این اقدام از آمریکا فرار کرده و به ایران رفته بود، اما درست یک سال بعد زمانی که می‌خواسته از پراگ به اسپانیا سفر کند، از سوی پلیس جمهوری چک بازداشت شد.

دادگاهی در جمهوری چک اواسط اسفند پارسال حکم به استرداد این متهم به آمریکا داد تا دادگاه کالیفرنیا، ایالتی که جرم در آنجا واقع شده است، به پرونده رسیدگی کند.

سایر متهمان، نَئومی و رایان گورکیان به ترتیب ۳۴ و ۳۳ ساله و کایل هَندلی ۳۴ ساله معرفی شده‌اند.

انتظار می‌رود که این متهم ایرانی روز چهارشنبه در دادگاه ایالت کالیفرنیا ظاهر شود.

بر اساس این گزارش، متهمین به خانه صاحب داروخانه‌ای که ماریجوانای پزشکی می‌فروخته حمله کرده و او را همراه با دوست دخترش ربوده و به بیایان برده بودند.

مقامات دادستانی می‌گویند که این افراد با دوست دختر صاحب داروخانه کاری نداشته‌اند و پس از قطع آلت تناسلی مرد، هر دو را در بیابان‌‌ رها کردند.

دختر بعد از یک و نیم کیلومتر پیاده‌روی در تاریکی نهایتا به ماشین پلیس برخورده و صاحب داروخانه توانست که جان سالم به در ببرد.

فردی که از سوی حسین نیری و سه همدست وی شکنجه شده است، پس از این آدم ربایی و قطع آلت تناسلی‌اش برای مدت‌ طولانی بستری بود تا این‌ که در ‌‌نهایت از بیمارستان مرخص شد.

دیدن نظرات (۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG