لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ تهران ۰۸:۴۸

شش پناهجوی ایرانی در اعتراض به پلیس فرانسه لب‌های خود را دوختند


پلیس فرانسه از سه روز پیش عملیات تخریب آلونک‌های مهاجران را آغاز کرده است.
پلیس فرانسه از سه روز پیش عملیات تخریب آلونک‌های مهاجران را آغاز کرده است.

شش پناهجوی ایرانی روز چهارشنبه ۱۲ اسفند در اعتراض به تخلیه گسترده و خراب کردن اردوگاه مهاجران در شمال فرانسه و نشان دادن وضعیت بد خود لب‌هایشان را دوختند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این نوع اعتراض غیرمعمول در سومین روز عملیات پلیس فرانسه برای جمع آوری وسایل و چادرهای پناهجویان در اردوگاه کاله صورت گرفت. چند هزار نفر از ساکنان این اردوگاه به دنبال پیدا کردن راهی برای ورود مخفیانه به بریتانیا از طریق کانال انگلیس هستند.

برخی از ساکنان این اردوگاه با رفتن روی سقف آلونک‌های خود سعی کردند تا از خرابی آنها جلوگیری کنند، برخی دیگر نیز محل اقامت خود را آتش زدند.

ایرانی‌های معترض پلاکاردی در دست خود گرفته بودند که از نماینده سازمان ملل درخواست شده بود از این اردوگاه بازدید کند.

کلر موزلی، از گروه داوطلبان بریتانیایی «care۴calais»، گفته که این اعتراض «استمدادی برای کمک بود چون پناهجویان نمی‌دانند از این پس چه باید بکنند».

یک دادگاه فرانسه ماه گذشته حکم داد که خراب کردن بخش جنوبی این اردوگاه که بزرگ است قانونی بوده ولی اماکن عمومی نظیر عبادتگاه‌ها باید باقی بمانند.

یک مقام مسوول روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که عملیات تخریب اردوگاه یک ماه طول می‌کشد. بر اساس برآوردهای رسمی، جمعیتی بین ۸۰۰ تا هزار نفر در بخش در حال تخریب زندگی می‌کنند، ولی گروه‌های امور بشردوستانه این تعداد را سه هزار نفر تخمین می‌زنند.

دولت فرانسه به پناهجویان پیشنهاد داده است که در کانکس‌های باقی مانده اقامت کنند یا به مراکز موقتی فرستاده شوند که از آنجا می‌توانند برای پناهندگی در فرانسه اقدام کنند.

XS
SM
MD
LG