لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۲:۱۷

«بازجویی» از علی کفاشيان در زندان اوين


علی کفاشیان هفته گذشته جايزه عنوان برترين فدراسيون آسيا را در مالزی دريافت کرد.
علی کفاشيان، رييس فدراسيون فوتبال ايران، که از دادسرای کارکنان دولت راهی زندان اوين شده بود، بعد از ظهر روز دوشنبه از اوين خارج شد و ضمن مصاحبه با اغلب سايت های داخلی، خبر بازداشت خود را تکذيب کرد.

او که هفته گذشته جايزه عنوان برترين فدراسيون آسيا را در مالزی دريافت کرد، گفته است که به مجتمع قضايی اوين در زندان اوين رفته بود تا به عنوان مطلع و برای شفاف سازی در دادگاه حاضر شود.

کفاشيان طبق گفته خودش پاسخگوی سوالاتی در رابطه با شهاب دادگرنژاد مشاور زندانی اش در فدراسيون بود و تاکيد کرده که با ارائه اسناد و مدارک، «رفع شبهه» کرده است.

درباره طولانی بودن زمان حضور کفاشيان در زندان اوين، او به زمان آغاز جلسه از ساعت ۹ صبح و ادامه آن تا ساعت ۱۷ اشاره کرده است؛ جلسه ای که به گفته کفاشيان ممکن است در آينده نيز تکرار شود.

بخش فارسی سايت گل با درج خبر «بازداشت مدير بلند پايه فوتبال» بدون نام بردن از کفاشيان، به انعکاس اين ماجرا پرداخت اما اين خبر ساعتی بعد از روی خروجی اين سايت برداشته شد.

کفاشيان درباره اينکه آيا پيرامون بحث بازنشسته بودن او نيز سئوال شده است، گفت: سئوال های زيادی از من پرسيده شد که يکی از سئوال ها نيز همين مسئله بود.

آغاز ماجرای اخير کفاشيان در پی بازداشت مشاور او شهاب دادگرنژاد رقم خورد. سپس اتومبيل بنز S۵۰۰ دادگرنژاد که پيش از همراهی با کفاشيان فقط يک خودروی معمولی داشت نيز توقيف شد. با درج خبر کشف رقم ميلياردی در حساب بانکی او در رسانه ها و بزرگ تر شدن ابعاد ماجرا، علی کفاشيان نيز به زندان اوين فراخوانده شد.

دادگرنژاد از فرنگی کاران جوان خوزستانی بود که در صحنه کشتی ايران حضور داشت اما هرگز موفق به عضويت در تيم ملی کشتی فرنگی نشد. مدتی بعد و با کناره گيری از دنيای کشتی، کنار کفاشيان ديده شد. طی چهار سال اخير پرسش ها و انتقادات فراوانی درباره چگونگی شکل گيری رابطه رييس فدراسيون فوتبال ايران با شهاب دادگرنژاد در رسانه ها منتشر شده است.

در ماجرای فروش امتياز باشگاه سرخپوشان دلوار افزار، مدير اين تيم به رسانه ها گفت: «دادگرنژاد از طرف کفاشيان به ما گفت امتياز تيم را به شخصی به نام ابوالحسن غلامی (نفت و گاز گچساران) واگذار کنيم. ما هم به احترام رييس فدراسيون امتياز تيم را به آقای غلامی واگذار کرديم.»

حالا با گشوده شدن پای کفاشيان به اين پرونده، سايت خبری «بازتاب» در پيش بينی ادامه ماجرا نوشته است: «انتظار می رود کفاشيان حداکثر تا زمان برگزاری مجمع عمومی فدراسيون فوتبال، استعفای خود را تقديم اعضای مجمع کند و او در فدراسيون فوتبال در حال بررسی ساز و کار استعفای آبرومندانه است.»

کفاشيان در اظهارات قبلی خود اعلام کرده بود با دادگرنژاد ۹ ماه است قطع همکاری کرده ولی حالا می گويد که به خاطر دادگرنژاد به دادسرای اوين فراخوانده شده. گرچه تاکيد می کند که دليل اين دعوت، «کارهايی بود که به قبل از قطع همکاری ما باز می گردد.»

رييس فدراسيون فوتبال در خصوص اينکه ممکن است شب به اوين برگردد گفت: «فعلاً که چنين درخواستی از من نداشته اند اما اگر تشخيص دهند و هر زمانی که بخواهند پاسخگو خواهم بود.»

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG