لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۲:۴۷

مهدی کروبی در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت


مهدی کروبی قبل از عمل جراحی- عکس از صفحه فیس‌بوک محمدحسین کروبی
پسر مهدی کروبی اعلام کرده است که با عود کردن بيماری ديسک کمر و نيز آرتروز زانوی پدرش، وی به بيمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است. اين چندمين بار است که آقای کروبی، نامزد معترض انتخابات ۸۸ به بيمارستان منتقل می‌شود.

محمدحسين کروبی در يادداشتی که روز پنجشنبه، هفتم آذر، در صفحه فيس‌بوک خود منتشر کرد، نوشته است: «هفته گذشته مقامات امنيتی در پی عود کردن ديسک کمر و نيز آرتروز زانو و همچنين اختلالات شديد گوارشی آقای کروبی و بنا به تشخيص پزشک وزارت اطلاعات٬ ايشان را به بيمارستان لاله تهران منتقل می‌کنند».

وی افزوده است: «آقای کروبی سه روز پيش تحت عمل جراحی زانو قرار می‌گيرد و ماموران امنيتی پدرم را پس از عمل و طی دوران نقاهت مجددا به ساختمان امن وزارت اطلاعات منتقل کردند».

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00
لینک مستقیم

مهدی کروبی که از نامزدهای انتخابات رياست جمهوری سال ۸۸ است از بهمن ماه ۱۳۸۹ و به دنبال فراخوان برای راهپيمايی در حمايت از اعتراض‌های موسوم به «بهار عربی»، توسط مقام‌های امنيتی در حصر خانگی قرار گرفته است.

حصر خانگی وی و ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد اواسط آبان چندی پیش وارد هزارمين روز خود شد.

محمدحسين کروبی در يادداشت خود به اظهارات احمد جنتی، دبير شورای نگهبان، در خطبه‌های نماز جمعه روز اول آذر نیز واکنش نشان داده که بدون نام بردن از کروبی و موسوی گفته بود: «اکنون اين روسياهان در خانه خود محبوس شده‌اند اما امکانات و وسايل زندگی، تلويزيون و رفاهيات را در خانه در اختيار دارند».

احمد جنتی افزوده بود که «اگر رافت اسلامی نبود» کروبی و موسوی بايد اعدام می‌شدند و «نظام خيلی بر سر اينها منت گذاشته است که زنده هستند و در خانه خود محبوس هستند».

پسر مهدی کروبی، احمد جنتی را «دروغگو» خطاب کرده و گفته است: «تويی که آقايان کروبی و موسوی را روسياه خواندی فراموشت نشود که روسياه خودت هستی که بنا به نقل قول يکی از بزرگان٬ شما مورد لعن و نفرين پدرتان بوديد تا آنجا که آن مرحوم وصيت نموده بود که در تشييع جنازه‌اش نيز حضور نيابيد٬ بماند که حتی فرزند خلف‌تان هم از شما تبری می‌جويد».

وی به شرايط حصر پدرش اشاره کرده و گفته است: «همگان به خوبی می‌دانند که آقای کروبی از ارديبهشت سال ۹۰ يعنی از همان ماه‌های اول٬ در مکانی به جز منزل شخصی‌شان در حبس و حصر به سر می‌برند. ساختمان امن وزارت اطلاعات مکانی است که پدرم طی دو سال گذشته در آن محصور بوده است».

محمدحسين کروبی افزوده است: «از هفته گذشته من نيز مورد رافت اسلامی قرار گرفتم و پدرم را که هفت روز پيش به بيمارستان لاله منتقل شده بود موفق شدم پس از چهار ماه ملاقات کنم٬ البته با حضور مامورين امنيتی!»

وی با بيان اين‌که «شرايط آقای کروبی چيزی فراتر از يک حصر خانگی است» به شرح وضعيت سلامتی پدرش پرداخته و گفته که «شرايط حبس تاثير بسيار منفی بر شرايط سلامت جسمی ايشان گذاشته٬ به طوری که به عنوان نمونه ويتامين D ايشان طبق آزمايشات انجام شده يک دهم حالت نرمال آن است و عملا اين کمبود ويتامين باعث بروز شديد پوکی استخوان شده است».

محمدحسين کروبی با اشاره به «عدم دسترسی هزار روزه» پدرش به نور مستقيم آفتاب، نوشته است که «شيشه‌های ساختمان محل حبس و حصر مهدی کروبی با صفحاتی تيره پوشانده شده و عملا از ورود نور خورشيد به داخل ساختمان جلوگيری به عمل آمده».

به گفته پسر مهدی کروبی، «پزشکان تاکيد کرده‌اند که برای جلوگيری از بدتر شدن وضعيت جسمی ايشان و نيز مراحل درمانی٬ آقای کروبی در کنار آب‌درمانی و فيزيوتراپی بايد از نور مستقيم آفتاب نيز استفاده کند که اميدواريم مسئولان مربوطه به توصيه پزشکان عمل نموده و تمامی شرايط درمان را برای پدرم فراهم نمايند».

به رغم اعتراض‌های گسترده فعالان سياسی و مدنی به حصر خانگی مهدی کروبی، ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد، مقام‌های جمهوری اسلامی ايران هنوز حاضر نشده‌اند تا از آنها رفع حصر کنند.

احمد جنتی در خطبه نمازجمعه هفته گذشته تهران به صراحت اعلام کرد که اين افراد بايد از اقدامات خود اظهار ندامت کنند و بگويند که ما «اشتباه» کرده‌ايم، «شايد يک راه خروجی وجود داشته باشد».

اين در حالی است که فرزندان ميرحسين موسوی در نامه‌ای که اخيرا انتشار داده‌اند از پدرشان نقل قول کرده‌اند که گفته است: «آن‌ها مرا می‌شناسند و می‌دانند وقتی به نتيجه برسم سفيد سفيد است نمی‌توانند تحت هيچ فشاری وادارم کنند که بگويم سياه است».

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG