لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۲۷

ریيس مجلس در واکنش به انتقاد مهدی کوچک‌زاده، نماينده تهران، از وی و همچنين برخی از ديگر نمايندگان که نامی از آنها نبرد، گفت: «گفته‌اند سگ آقای احمدی‌نژاد و مشايی شرف دارد به اينها ...چطور ممکن است سگ يک نفر بر مسلمانی شرف داشته باشد».

مهدی کوچک‌زاده، عضو جبهه پايداری، در جلسه علنی روز سه‌شنبه ششم مرداد مجلس، در تذکری ضمن نام بردن از علی لاريجانی، ریيس مجلس، گفت که مجلس با برخورد «سلطنت‌مآبانه»، از دخالت در توافق اتمی وين «فعلاً کنار گذاشته شده است».

بر اساس گزارش‌ها، اين سخنان اعتراض کاظم جلالی، ریيس فراکسيون رهروان ولايت مجلس، را به دنبال داشت که مهدی کوچک‌زاده نيز در پاسخ به اين اعتراض گفت که کاظم جلالی «خودشيرينی» می‌کند و «با هزار و يک ترفند» آن چه مورد تاييد علی لاريجانی است «را حتما توجيه خواهد کرد».

ساعاتی پس از اين اتفاق، محمدرضا تابش، نماينده اردکان در مجلس در تذکری با بيان اينکه «برخی شمشير از رو بسته‌اند» به گفته‌های کوچک‌زاده اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس، علی لاريجانی نيز در پاسخ به اين تذکر و در واکنش به سخنان آقای کوچک‌زاده گفت: «متوجه نشدم منظور ايشان از سلطنت‌مابانه خطاب به کار چه کسی بود».

وی افزود: «يا در جای ديگری برخی عنوان کردند آقای لاريجانی نمی‌گذارد مسائل هسته‌ای مجلس مطرح شود، به اين دليل که آقای هاشمی رفسنجانی و آقای روحانی وی را ریيس مجلس کرده‌اند، آيا اين توهين به نمايندگان مجلس نيست».

وی تاکيد کرد: «يا در جای ديگری گفته‌اند سگ آقای احمدی نژاد و مشايی شرف دارد به اينها، آيا اين جور صحبت درست است؛ حداقل من اشهد ان لااله‌الاالله و اشهد ان محمد رسول‌الله که گفته بودم لذا چطور ممکن است سگ يک نفر بر يک مسلمانی شرف داشته باشد».

آقای لاريجانی در گفته‌های خود از نمايندگانی که اين سخنان را درباره او مطرح کرده‌اند،نامی نبرد.

در همين حال به گزارش خبرگزاری تسنيم، مهدی کوچک‌زاده گفت: «من نمی‌دانم منظور آقای لاريجانی چه‌ کسی است، خود ايشان هم رسماً گفتند که منظورشان بنده نبوده‌ام».

در همين حال روح‌الله حسينيان، عضو جبهه پايداری در مجلس، نيز گفت که «بنده از اعضای فراکسيون رهروان ولايت سوال کردم: مخاطب آقای لاريجانی کيست؟ آنها هرکدام برخی از دوستان ما را نام می‌بردند».

وی تاکيد کرد که از حميد رسايی،جواد کريمی قدوسی و محمود نبويان، ديگر اعضای جبهه پايداری نيز سوال کرده و آنها گفته‌اند که «به هيچ عنوان چنين حرفی نزده‌اند».

اعضای جبهه پايداری در مجلس از جمله اصلی‌ترين منتقدان علی لاريجانی هستند. در آخرين انتخابات هيات ریيسه مجلس ، روح‌الله حسينيان از اعضای اين جبهه در رقابت با آقای لاريجانی با کسب ۳۶ رای شکست خورد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG