لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۲۵

پلیس لبنان یک راننده تاکسی را به ظن قتل کارمند سفارت بریتانیا در بیروت بازداشت کرد


جسد ربکا دیکز در حالی پیدا شد که با طناب به دار آویخته شده بود.

نیروهای امنیتی لبنان، یک راننده تاکسی لبنانی را به ظن قتل ربکا دیکز، که در سفارت بریتانیا در بیروت کار می‌کرد و روز شنبه جسد او کشف شد، بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، یک منبع امنیتی لبنان روز دوشنبه ۲۷ آذر، گفته است تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که انگیزه قاتل کاملا جنایی بوده و نه سیاسی.

رسانه‌های لبنانی به نقل از منابع امنیتی این کشور گزارش داده‌اند که یک راننده تاکسی به این ظن بازداشت شده است.

خبرگزاری فرانسه هم گفته که یک مقام ارشد امنیتی لبنان در گفت‌وگو با این خبرگزاری، خبر بازداشت این متهم را تایید کرده و گفته او که در آپارتمانش دستگیر شده است.

با این حال، وی جزئیات بیشتری نداده و تنها گفته که این قتل انگیزه سیاسی نداشته است.

پلیس لبنان تاکسی حامل خانم دیکز را از طریق دوربین‌ها امنیتی ردیابی کرده است.

یک مقام دیگر روز یکشنبه ۲۶ آذر، گفته بود که بازرسان در حال بررسی گزارش‌هایی هستند که می‌گویند کارمند سفارت بریتانیا پیش از کشته شدن مورد تجاوز قرار گرفته بود.

خبرگزاری دولتی لبنان گفته است راننده متهم، این کارمند را از محله الجمیزه سوار کرده بود که به خاطر رستوران‌ها و بارهای آن معروف است. وی این زن را به جایی برده که آنجا زندگی‌ می‌کرده ولی او را پیاده نکرد.

جسد خانم دیکز در حالی پیدا شد که با طناب به دار آویخته شده بود.

وی در بخش توسعه بین‌المللی سفارت بریتانیا در بیروت کار می‌کرد.

خانواده این کارمند بریتانیایی در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه بریتانیا منتشر کرده است، گفته‌اند که «ما در غم از دست دادن نازنین‌مان ربکا گیج و مبهوت هستیم. تمام تلاش خودمان را می‌کنیم که بفهمیم چه اتفاقی رخ داده است».

هوگو شور‌تر، سفیر بریتانیا در لبنان، نیز روز یکشنبه گفت که «کل سفارت عمیقا از این خبر یکه خورده و غمگین هستند».

بروز چنین جنایت‌هایی در پایتخت لبنان نادر است و بیروت به عنوان شهری توصیف می‌شود که به طور کلی هم برای گردشگران و هم اتباع خارجی امن است. به همین دلیل، به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این قتل، جامعه لبنان را در شوک و حیرت فرو برده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG