لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۹:۰۹

معاون وزیر کشور ایران: جزئیات اسیدپاشی‌ها به زودی اعلام می‌شود


تنها یک روز پس از آنکه فرمانده نیروی انتظامی گفته بود، «هیچ فردی» در ارتباط با اسید پاشی‌های اصفهان دستگیر نشده است، معاون وزیر کشور ایران می‌گوید، به‌زودی جزئیات اسید پاشی اعلام و عاملان این حوادث نیز معرفی می‌‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین ذوالفقاری روز پنج شنبه ۲۲ آبان گفت: «کسب اطلاعات در مورد اسیدپاشی اصفهان کار گسترده‌ای بوده است که پس از اطمینان و مشخص شدن موضوع، عاملان را معرفی و اطلاعات پیرامون این پرونده را به عموم مردم اعلام می‌کنیم».

وی افزود: «افرادی مظنون هستند که کارآگاهان در حال پیگیری پرونده آن‌ها هستند و در مورد دستگیری عاملان پرونده اسید پاشی اصفهان به زودی اطلاعات را در اختیار عموم قرار می‌دهیم».

وعده آقای ذوالفقاری برای معرفی «عاملان» اسیدپاشی‌های اصفهان در حالی است که وی ۳۰ مهر گفته بود اسیدپاشی‌های اصفهان توسط «یک نفر» انجام شده و به «هیچ عنوان» سازمان یافته و گروهی «نبوده» است.

مسئولین نهادهای مختلف در جمهوری اسلامی تاکنون اظهارات متناقضی را درباره عامل یا عوامل اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان مطرح کرده‌اند.

در آخرین اظهار نظر، اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۲۱ آبان گفته بود که تاکنون «هیچ فردی» در ارتباط با اسید پاشی‌های اصفهان دستگیر نشده است.

همزمان حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور، نیز گفت که هنوز سرنخی درباره این حوادث پیدا نشده است.

عوض حیدرپور، عضو هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران به اصفهان، روز ۱۴ آبان با اشاره به «تحقیقات» این هیات گفته بود که «بر اساس برداشت اولیه» عامل اسیدپاشی‌ها در این شهر «تنها یک نفر» بوده و وی «در یک قدمی دستگیری است» و «به‌زودی و راحت» دستگیر می‌شود.

اما تنها دو روز پس از این سخنان آقای حیدرپور، غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه، اعلام کرد که برای روشن شدن ابعاد این پرونده باید منتظر ماند و هنوز با قطعیت نمی‌توان درباره اینکه اسیدپاشی‌ها کار یک نفر بوده سخن گفت.

شهیندخت مولاوردی، معاون حسن روحانی در امور زنان و خانواده، نیز روز ۲۰ آبان‌ از ارائه گزارش وزیران اطلاعات، دادگستری و کشور در دو جلسه قبلی هیات دولت درباره اسیدپاشی‌های اصفهان خبر داده و گفته بود: «به دلیل نبود سرنخی در مورد عاملان این حادثه، پیگیری‌ها تاکنون به نتیجه نرسیده است».

دیدن نظرات (۱۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG