لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۰۳

روزنامه جام جم از پخش فيلم اعترافات آيت الله کاظمينی بروجردی در سه شنبه شب خبر داده است.


اين روزنامه نوشته است:«دوشنبه شب تلويزيون تصاويری را پخش کرد که حکايت از فريبکاری برخی افراد با سوء استفاده از مقدسات دينی مردم داشت.»


جام جم، اين روحانی را که از ۱۰ ماه قبل در بازداشت به سر می برد با عنوان«فريبکار و سوء استفاده کننده از احساسات مردم» معرفی کرده است.


روزنامه همشهری خبر از درخواست صدور حکم اعدام برای ۱۷ تن از افرادی داده که در طرح امنيت اجتماعی تهران تحت عنوان«اراذل و اوباش دستگير شدند.»


به نوشته اين روزنامه، معاون دادستان تهران گفت:«دادستان تهران صدور حکم اعدام ۱۷ نفر از اراذل و اوباش نامی تهران را از دادگاه کيفری استان درخواست کرده است.»


محمد سالارکيا با بيان اينکه پرونده های اراذل و اوباش در دادگاه های کيفری مورد بررسی قرار مي گيرند و صدور کيفر خواست از سوی دادسرا انجام نمي شود، خبر داد که «در اين پرونده ها دادستان درخواست صدور حکم اعدام مي کند ولی کيفرخواستی از سوی دادسرا صادر نمي شود.»


داوطبان نمايندگی مجلس که در دوره های قبلی صلاحيت آنان رد شده، در انتخابات آينده مجلس شورای اسلامی نيز رد صلاحيت می شوند.
روزنامه کیهان به نقل از یک عضو شورای نگهبان

طی سه هفته اخير ۱۲ تن در تهران، و تعدادی در شهرستان ها و از جمله مشهد، زاهدان و گرگان با همين اتهام اعدام شده اند


.

روزنامه کيهان به نقل از يک عضو شورای نگهبان نوشته است:«مروجين سکولاريسم و دموکراسی ليبرال انتظار تاييد صلاحيت نداشته باشند.»


به نوشته اين روزنامه، حجت الاسلام عباس کعبی از اعضای شورای نگهبان در عين حال خبر داده است: «داوطبان نمايندگی مجلس که در دوره های قبلی صلاحيتآنان رد شده، در انتخابات آينده مجلس شورای اسلامی نيز رد صلاحيت می شوند.»


آقای کعبی تاکيد کرده است که امکان تایید صلاحيت «کانديداهای احزاب و گروه های فعال در درون خانواده انقلاب» وجود دارد و افرادی که مروج مبانی سکولاريسم و دموکراسی ليبرال باشند نبايد انتظار تاييد صلاحيت داشته باشند .


روزنامه آفتاب يزد اخباری از دلايل برکناری وزرای نفت و صنايع را مورد توجه قرار داده و از نقش دولت در سايه در اين مورد خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، ولی الله شجاع پوريان عضو فراکسيون اقليت مـجـلـس گفته که برکناری وزرا نتيجه تاثيرگذاری برخی افراد نزديک به احمدی نژاد و به ويژه «صادق محصولی» نامزد سابق اين وزارت نفت است که نتوانست از مجلس رای اعتماد بگيرد و برادر وی داود احمدی نژاد است.


به نوشته آفتاب يزد، شجاع پوريان گفته است:« بدعت های غلط و خطرناکی که در دولت نهم اتفاق افتاده، وجود يک دولت سايه است که به عنوان حلقه مشاوران امين و نزديک رياست جمهوری ظاهرا در اشکال قانونی بازرسی و نظارت، در امور وزارتخانه ها دخالت مي کند.»حمايت احمدی نژاد از سرپرست فعلی وزير صنايع که خواهرزاده او هم به شمار می رود در برابر اختلافش با وزير مستعفی صنايع باعث بروز برخی نارضايتی ها ميان نمايندگان مجلس شده است، و آنان گفته اند که اگر محرابيان به عنوان وزير پيشنهادی صنايع به مجلس معرفی شود به او رای اعتماد نخواهند داد.
روزنامه اعتماد

روزنامه اعتماد از انتصاب همسر وزير امور خارجه به عنوان مدیر کل در این وزارتخانه خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، منوچهر متکی، وزير امور خارجه با صدور حکمی همسر خويش، خانم نظری را به سمت مديرکل حقوق بشر و زنان وزارت امور خارجه منصوب کرده است.


اعتماد در خبری ديگر نوشته است:« حمايت احمدی نژاد از سرپرست فعلی وزير صنايع که خواهرزاده او هم به شمار می رود در برابر اختلافش با وزير مستعفی صنايع باعث بروز برخی نارضايتی ها ميان نمايندگان مجلس شده است، و آنان گفته اند که اگر محرابيان به عنوان وزير پيشنهادی صنايع به مجلس معرفی شود به او رای اعتماد نخواهند دارد.»


روزنامه سرمايه در سرمقاله روز چهارشنبه خود با عنوان«گسست آماری» از دستکاری دولت در مبانی آمارگيری در بخش های مختلف انتقاد کرده است.


نويسنده اين روزنامه با اشاره به اينکه اتفاق مهمی در زمينه نهادها و زيرساخت ها توسط دولت نهم در حال رخ دادن است، اين اتفاق را« تغيير مبادی، مبانی و نظام های آمارگيری و محاسبات اقتصادی کشور» معرفی کرده است.


به نوشته سرمايه، اين تغييرات امکان هرگونه محاسبه دقيق در مورد عملکردها و مقايسه آن با گذشته قابل پيش بينی آن را از کارشناسان سلب مي کند و اساسا امکان داوری هر عملکردی و استنتاج نهايی و ارزيابی پيشرفت يا پسرفت با چنين تغييراتی امکانپذير نيست.


XS
SM
MD
LG