لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۵۳

بررسی روزنامه های صبح پنج شنبه ایران


خبر اول روزنامه های محدودی که صبح روز پنج شنبه در ايران منتشر شده اند، دعوت از مردم برای شرکت در راهپيمايی «روز قدس» در روز جمعه است.

خبر اول روزنامه های محدودی که صبح روز پنج شنبه در ايران منتشر شده اند، دعوت از مردم برای شرکت در راهپيمايی «روز قدس» در روز جمعه است.


روزنامه آفتاب يزد در شماره امروز خود خبر جايگزين کردن خودروی ديگری به جای «تندر ۹۰» را منتشر کرده است.


در اين خبر با اعلام اينکه «ثبت نام کنندگان تندر ۹۰ خودروی ديگری می گيرند، فشارهای فرانسه به ايران برای تعديل قرارداد تندر ۹۰ و عمل نکردن به تعهدات از جانب اين کشور به دليل محدوديت ها، دليل به وجود آمدن مشکلات در توليد اين خودرو ذکر شده است.»


روزنامه ايران، به نقل از سرپرست وزارت صنايع از شهرداری تهران به دليل کوتاهی در مديريت ترافيک شهر تهران انتقاد کرده است.


محرابيان که در حاشيه تحويل ۱۰۸۰ دستگاه اتوبوس جديد به ناوگان حمل و نقل شهری سخن می گفت، متولی اصلی مديديت ترافيک را شهرداری دانسته و گفته است: اگر دولت به منظور کمک به حل اين مشکل با شهرداری همکاری می کند به آن معنا نيست که در اين موضوع سهيم و مسوول است.


وی همچنين از آنچه که «بدحسابی شهرداری تهران در پرداخت مطالبات خودرو سازان» عنوان کرد نيز انتقاد کرده است.


در روزنامه کيهان تيتر «بوش از مواجهه با دانشجويان ايرانی طفره رفت»، جلب توجه می کند.


کيهان در مورد دعوت دانشگاه فردوسی مشهد و واکنش سخنگوی کاخ سفيد نوشته است: «کاخ سفيد دعوت دانشگاه فردوسی مشهد از رييس جمهوری آمريکا برای سخنرانی در محل اين دانشگاه را پيشنهادی غير جدی دانسته و آن را رد کرده است.»


به گفته سخنگوی کاخ سفيد، «اگر ايران کشوری دموکراتيک و آزاد بود شايد رييس جمهوری آمريکا به اين دعوت توجه می کرد.»


به نوشته کيهان، «دعوت محترمانه از جرج بوش يک هفته بعد از حضور محمود احمدی نژاد در دانشگاه کلمبيا و برخورد با رفتار توهين آميز رييس اين دانشگاه مطرح شده است.»


روزنامه قدس از برگزاری ميزگردی در دفتر مطالعات سياسی و بين الملل وزارت خارجه، زير عنوان «طرح هايی برای آينده فلسطين» خبر داده است.


در اين ميزگرد، جمعی از سفيران کشورهای اسلامی، انديشمندان و پژوهشگران مسلمان شرکت کرده اند تا با طرح ديدگاه های خود راه هايی برای آنچه «نجات مردم فلسطين» خوانده شده است را بررسی کنند.


XS
SM
MD
LG