لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۲۱

روزنامه آفتاب يزد، اظهارات دبير مجمع تشخيص مصلح نظام در خصوص تهديد های خارجی را مورد توجه قرار داده و به نقل از محسن رضایی نوشته است که «تهديدهای دشمن رانبايد شوخی گرفت.»


به نوشته اين روزنامه، فرمانده اسبق سپاه پاسداران گفته است:« دشمن اخيرا تهديدات خود عليه ايران را افزايش داده است که اين تهديدات را نبايد شوخی گرفت.»


«پذيرش ۴۰ درصدی دختران در دانشگاه ها»


روزنامه اعتماد، به نقل از وزير علوم از پذيرش ۴۰ درصدی دختران در دانشگاه ها خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، در حالی که نهادهای مدنی زنان درصدد سازماندهی اعتراض حقوقی به سهميه بندی جنسيتی کنکور و شکايت به ديوان عالی اداری هستند، وزير علوم، تحقيقات وفناوری اعلام کرده که درصد قبولی دانشجويان پسر به دختر در گذشته ۸۰ درصد بوده است، ولی در حال حاضر اين رقم ۶۰ به ۴۰ رسيده است.


اعتماد نوشته که «محمد مهدی زاهدی در حالی اين مساله را مطرح می کند که سال گذشته ۵۷ درصد ورودی به دانشگاه ها را دختران تشکيل می دادند و اين اعلام وزير دليلی محکمه پسند بر ادعای زنانی است که قصد شکايت عليه سهميه بندی جنسيتی را دارند . »


تشدید تدابیر امنیتی در مرز ایران


روزنامه جمهوری اسلامی، از«تشديد تدابير امنيتی ترکيه در مرز با ايران» خبر داده است.


اين روزنامه به نقل از رسانه های ترکيه نوشته است: « نيروهای نظامی ترکيه در پی دريافت اطلاعاتی درباره تلاش پ کا کا برای تامين نيازهای لجستيکی از ايران تدابير امنيتی را در مناطق مرزی حوالی بخش شمدينلی استان حکاری افزايش داده اند.»


روزنامه جمهوری اسلامی نوشته که « شمار نيروهای نظامی در اين بخش از نوار مرزی افزايش يافته و نيروهای تقويتی ترکيه به منطقه اعزام شده اند.»


نیروی انتظامی و مصادیق «بدحجابی»


روزنامه خراسان، اطلاعيه جديد نيروی انتظامی در خصوص معرفی «مصاديق پوشش غير قانونی و اعمال خلاف امنيت اجتماعی» را منعکس کرده است.


به نوشته اين روزنامه، نيروی انتظامی « استفاده از مانتو و شلوارهای کوتاه، تنگ، چاک دار و بدن نما به گونه ای که نمايانگر اندام باشد»، وهمچنين«پوشيدن کلاه به جای روسری و مقنعه» و«شال های کوچک و باريک» را به عنوان بخشی از مواردی اعلام کرده که اين نيرو با آن برخورد خواهد کرد.


به نوشته خراسان، دراطلاعيه اخير نيروی انتظامی «استفاده ازچکمه به جای شلوار بلند» نيز بخشی از مصاديق بدحجابی عنوان شده است .


«فهم منتقدین کمتر از بزغاله!»


روزنامه اعتماد ملی، بخش هايی از سخنرانی محموداحمدی نژاد، در سفر خراسان جنوبی را منتشر کرده، و نوشته که بخشی از اين سخنرانی توسط خبرگزاری های رسمی منتشر نشده است.


به نوشته اين روزنامه، احمدی نژاد در اين سخنرانی به شدت از کسانی که «با روشنفکری شيوه مردمی دولت و رییس جمهوری را تمسخر می کنند» انتقاد کرده است.


اعتماد ملی همچنين نوشته که احمدی نژاد در بخشی از اين سخنان، فهم منتقدان خود را کمتر از «بزغاله» توصيف کرده است .


«تپه باستانی آسفالت شد»


روزنامه تهران امروز، در خبری با عنوان«تپه باستانی آسفالت شد» نوشته است:«تپه رحمت آباد فارس به دليل ساخته شدن جاده اصفهان – شيراز و آسفالت کشی برروی آن از بين رفته است.»


اين روزنامه به نقل از حسن فاضلی نشلی، رییس پژوهشکده باستان شناسی در اين خصوص نوشته است: «در محل اين تپه يک پايگاه نظامی مربوط به دوره هخامنشيان وجود داشته که از طريق آن رفت و آمدهای منطقه کنترل می شده است.»


رییس پژوهشکده باستان شناسی همچنين گفته که «بر اساس کاوش های انجام شده آثاری مربوط به دوره هزاره پنجم قبل از ميلاد در اين تپه شناسايی شده بود.»


به نوشته تهران امروز،« تپه رحمت آباد در حالی از سوی وزارت راه تخريب شده که تابلوی ثبت ملی اين اثر در جوار تپه به طور مشخص نصب شده بود.»


XS
SM
MD
LG