لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۴۶

قانونگذار روس به زنان: در دوره جام جهانی با خارجی‌ها رابطه جنسی نداشته باشید


تامارا پلتینووا پیش از این نیز اظهار نظرهای جنجال‌برانگیزی داشته است.

یکی از قانونگذاران ارشد روسیه و مسئول کمیسیون خانواده، زنان و کودکان در مجلس سفلی پارلمان این کشور به زنان روس توصیه کرد که در دوره برگزاری جام جهانی با مردان خارجی رابطه جنسی نداشته باشند.

به گفته تامارا پلتنیووا، اگر زنان روس واقعا چنین نیازی پیدا کردند بهتر است شریک جنسی پیدا کنند که هم نژاد آنها باشد.

این اظهار نظر تامارا پلتنیووا درست یک روز قبل از افتتاح جام جهانی منتشر شد که به مدت تقریبا یک ماه در شهرهای مختلف روسیه برگزار می‌شود و انتظار می‌رود صدها هزار فوتبالدوست برای تماشای مسابقات به اين کشور بروند.

اظهارات خانم پلتنیووا که رادیو «گووریت مسکووا» آن‌ را پخش کرد هشداری بود در مورد احتمال افزایش تعداد زنان مجردی که بچه‌دار می‌شوند.

نوار صوتی این مصاحبه در وبسایت رادیو قابل دسترس نبود ولی خانم پلتنیووا در بخشی از سخنانش گفت: «این کودکان رنج می‌کشند و رنج کشیده‌اند، حتی از زمان شووری».

او در عین حال گفت اگر زن روسی باردار شود بهتر است که پدر بچه «از همان نژاد باشد. اگر از نژاد دیگری باشد بدتر است».

تامارا پلتنیووا که عضو حزب کمونیست است در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «ما باید فرزندان خود را به دنیا بیاوریم. من ناسیونالیست نیستم ولی فکر می‌کنم این بهتر است. من می‌دانم که کودکان نیز رنج می‌برند، آنها را رها خواهند کرد و اینجا نزد مادرشان خواهند ماند».

او افزود حتی اگر زنان روس با خارجی‌ها ازدواج کنند با شوهرشان به خارج خواهند رفت و نمی‌دانند چگونه به کشورشان بازگردند.

«بعد می‌آیند پیش من در کميسيون و گریه می‌کنند که فرزندان آنها را برده‌اند. من می‌خواهم که افراد بر اساس عشق و علاقه در کشور ما و فارغ از مسائل نژادی با شهروندان روسیه ازدواج کنند که می‌توانند خانواده خوبی بسازند، در آرامش زندگی کنند، صاحب فرزند شوند و آنها را بزرگ کنند».

وضعیت حاد جمعیت در روسیه

اداره آمار و سرشماری روسیه در ماه ژانویه امسال اعلام کرد که میزان تولد در سال ۲۰۱۷ به نسبت سال قبل حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. این سومین سال پیاپی است که نرخ زاد و ولد در روسیه کاهش می‌یابد.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در نوامبر سال گذشته در مورد «وضعیت جمعیتی حاد در کشور» هشدار داد.

سخنگوی تامارا پلتینووا، عضو پارلمان روسیه، در پاسخ به سئوال رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی گفت از سخنان او در این مصاحبه اطلاع ندارد و نمی‌تواند در این زمینه اظهار نظر کند.

تامارا پلتینووا پیش از این نیز اظهار نظرهای جنجال‌برانگیزی داشته است. او در ماه مارس از سخنان ویاچسلاو وولودین، رئیس مجلس سفلی پارلمان روسیه، حمایت کرد که گفته بود اگر خبرنگاران پارلمانی زن با آزار جنسی نمایندگان پارلمان مواجه هستند بهتر است شغل خود را تغییر دهند.

او در مصاحبه‌ای با رادیو «اکو مسکووی» گفت: «خبرنگاران زن باید ظاهر مناسب‌تری داشته باشند و وقتی وارد یک ساختمان دولتی می‌شوند به جای نشان دادن ناف برهنه خود لباس درست به تن کنند. آقای وولودین حق دارد و من از او حمایت می‌کنم. اگر آنها می‌ترسند و یا احساس می‌کنند به آنها توهین شده است نباید اینجا بیایند».

سخنان رئیس مجلس سفلی پارلمان روسیه پس از آن عنوان شد که خبرنگاران پارلمانی زن، لئونید اسلاتسکی یکی از نمایندگان مجلس را به آزار جنسی متهم کردند.

بر اساس گزارش رادیو اروپای آزاد- رادیو آزادی/ کارل شرک/ ک.ر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG