لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۴۱

روزنامه اعتماد ملی، ازاعلام حمايت انجمن‏های اسلامی ۳۶ دانشگاه کشور از دانشجويان دانشگاه مازندران خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، به دنبال بازداشت گسترده دانشجويان در دانشگاه مازندران روز سه شنبه، انجمن ‏های اسلامی دانشجويان ۳۶ دانشگاه کشور با صدور بيانيه مشکی از دانشجويان دانشگاه مازندران اعلام حمايت کرده و آزادی دانشجويان بازداشت‏ شده را خواستار شدند.


تشکل های دانشجویی در بيانيه خود با اشاره به شکست برخوردهای گسترده سال گذشته اعم از احضار به کميته‏های انضباطی، ستاره‏ دار شدن فعالان دانشجويی، انحلال و تعليق انجمن‏های اسلامی و شوراهای صنفی و کانون‏های فرهنگی، و توقيف نشريات دانشجويی تاکيد کرده اند که در سال ۸۶ دامنه برخوردها در دانشگاه‏ها گسترش يافته و با همکاری نهادهای امنيتی شدت بيشتری پيدا کرده است.


به نوشته اعتماد ملی، انجمن دانشجويی امضاء کننده اين بيانيه داشت دانشجويان دانشگاه مازندران را ادامه برخورد های غيراصولی و اقتدارگرايانه با جنبش‏های دانشجويی، فرهنگيان، زنان و کارگران در ماه‏های اخير عنوان و ضمن اعلام همبستگی و پشتيبانی با دوستان دربند، اين اقدام را به شدت محکوم کرده اند.


روزنامه رسالت، در سرمقاله روز چهارشنبه خود با عنوان «آنها بر می گردند» از احتمال پيروزی احزاب و گروه های اصلاح طلب در انتخابات آتی مجلس در زمستان امسال، خبر داده است.


امير محبيان از چهرهای جناح راست در اين يادداشت، با اشاره به ائتلاف اصلاح طلبان نوشته که در اردوگاه اصولگرايان وضعيت مناسبی حاکم نيست.به دنبال بازداشت گسترده دانشجويان در دانشگاه مازندران روز سه شنبه، انجمن ‏های اسلامی دانشجويان ۳۶ دانشگاه کشور با صدور بيانيه مشکی از دانشجويان دانشگاه مازندران اعلام حمايت کرده و آزادی دانشجويان بازداشت‏ شده را خواستار شدند.
روزنامه اعتماد ملی

نويسنده رسالت به همفکران خود هشدار داده که در صورت چشم فرو بستن بر واقعيت ها بي گمان پس از انتخابات مجلس هشتم انگشت حسرت از اين غفلت خواهند گزيد.


آقای محبيان با تایيد اختلاف در ميان جناح حاکم بر کشور، در عين حال دستورالعملی را برای ائتلاف طيف های مختلف راستگرايان پيشنهاد کرده و از جمله پيشنهاد کرده که مجلس فعلی بايد معادله حمايت از دولت اصولگرای احمدي نژاد و جلب نظرات توده ها را حتی با قيمت انتقاد از دولت حل کند .


روزنامه تهران امروز، از موافقت بانک مرکزی با تغيير واحد پولی ايران خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، بانک مرکزی در گزارش مبسوطی مزايای مثبت اصلاح ارقام پولی کشور را بيشتر از معايب آن ارزيابی کرده است.


اين روزنامه به نقل از مدير کل ريالی و نشر بانک مرکزی، نوشته که اصلاح رقوم پولی يا حذف چند صفر از واحد پولی يکی از نيازهای اقتصادی کشور برای تسهيل در مراودات تجاری است.


جلال جليليان در عين حال تاکيد کرده که اين موضوع اگر درست اجرا نشود آثار تورمی خواهد داشت و به همين علت برخی با آن مخالفند.


روزنامه کارگزاران، از مخالفت کميسيون امنيت ملی با استانی شدن انتخابات مجلس خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، کاظم جلالی، مخبر کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس گفته که طرح استانی شدن انتخابات چند مرتبه بين نهاد قانونگذاری و شورای نگهبان قانون اساسی تردد داشته و روز سه شنبه اين طرح مجددا در اين کميسيون با حضور نماينده شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به ايرادات آن شورا، با اکثريت آرای مخالف رد شد.


به گفته نماينده شاهرود، بر اساس طرح مذکور، قرار بود انتخابات مجلس شورای اسلامی در چند استان به شکل استانی برگزار شود و نمايندگان به جای انتخاب در سطح شهر، در سطح استان انتخاب شوند .


روزنامه اعتماد، نوشته که اجازه ورود وکيل معلمان به شعبه بازپرسی صادر نشده است.


اين روزنامه نوشته که عبدالفتاح سلطانی، از وکلای معلمان دستگير شده، با ابراز بی اطلاعی از وضعيت علی اکبر باغانی، دبير کانون صنفی معلمان، اعلام کرده که اجازه ورود وکلای معلمان دستگير شده به شعبه بازپرسی صادر نشده است.روزنامه رسالت، در سرمقاله روز چهارشنبه خود با عنوان «آنها بر می گردند» از احتمال پيروزی احزاب و گروه های اصلاح طلب در انتخابات آتی مجلس در زمستان امسال، خبر داده است.

به نوشته اعتماد، سلطانی با غيرقانونی خواندن نحوه دستگيری علی اکبر باغانی، دبير کل کانون صنفی معلمان گفته که وکلای معلمانی که طی چند روز گذشته دستگير شده اند نتوانسته اند با موکلان خود ديدار داشته باشند. در حالی که بنا بر قانون متهم در دادسرا هم می تواند وکيل داشته باشد و با او ديدار کند.


وی در خصوص دستگيری باغانی در حضور دانش آموزان گفته که اين نحوه دستگيری غيرقانونی است .


روزنامه همبستگی، از افزايش واکنش ها به تاييد آبگيری سيوند توسط رييس جمهوری اسلامی خبر داده و نوشته که اعلام رسمی آبگيری سد سيوند از سوی محمود احمدی نژاد با واکنش بسياری از فعالان عرصه فرهنگ وسياست کشور روبرو شده است.


به نوشته اين روزنامه، اين فعالان سخنان احمدی نژاد در اين باره را نه تنها نشان دهنده حمايت کامل او از دو عضو کابينه خود يعنی اسفنديار رحيم مشايی، رييس سازمان ميراث فرهنگی، و همچنين پرويز فتاح، وزير نيرو تلقی کردند بلکه آن را «نوعی دهن کجی به تلاش دوستداران فرهنگ ايران برای استمداد از رهبر انقلاب در اين باره نيز تلقی کردند.»


همبستگی، نوشته که کميته دانشجويی دفاع از پاسارگاد به همراه دفتر تحکيم وحدت و کانون دانشجويان مسلمان اقشار مختلف کشور به خصوص دانشجويان را به شرکت در تجمعی اعتراضی روز شنبه در برابر دفتر مرکزی سازمان ميراث فرهنگی دعوت کرده است .


روزنامه همشهری، از واگذاری ميراث طبيعی کشور به بخش خصوصی انتقاد کرده و نوشته در حالی که حوزه های اقتصادی و صنعتی بزرگ دولت، همچنان در برابر خصوصي سازی مقاومت مي کنند، ریيس سازمان حفاظت محيط زيست از واگذاری ميراث طبيعی کشور به بخش خصوصی خبر می دهد.


همشهری، به نقل از فاطمه واعظ جوادی نوشته که سازمان حفاظت محيط زيست در اولين مرحله از اجرای اين طرح، بهره برداری از مناطق شکار ممنوع با مديريت سازمان محيط زيست را به بخش خصوصی واگذار، و درآمد حاصل از آن مستقيما به خزانه واريز می کند .


XS
SM
MD
LG