لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۵۸

اطلاعات سپاه عاشورا دروازه‌بان تراکتورسازی تبریز و همسرش را بازداشت کرد


محسن فروزان و همسرش نسیم نهالی

پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه عاشورا اعلام کرد محسن فروزان دروازه‌بان تیم تراکتورسازی تبریز و همسرش، نسیم نهالی، بازداشت شده‌اند.

این پایگاه، مرجع دستگیر کننده را «سازمان اطلاعات سپاه عاشورا» معرفی کرده و گفته است: «به دنبال تبانی و دسیسه محسن فروزان در بازی با سپیدرود و احراز تبانی در این دیدار، این بازیکن خاطی و همسرش به اتهام حضور فعال در شبکه شرط‌بندی بازی‌های فوتبال با حکم دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شدند».

سایت سپاه عاشورا، عکس فروزان را کنار آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر کرده است.

با توجه به اینکه فروزان و همسرش متواری نبودند، معلوم نیست که این پرونده چه ارتباطی با سپاه پاسداران دارد.

چنین خبر بی سابقه‌ای یک شب پیش از بازی تراکتور با پرسپولیس، بر التهاب این مسابقه همیشه جنجالی می‌افزاید. تصاویری هم از شکسته شدن شیشه اتوبوس حامل بازیکنان پرسپولیس منتشر شده است. سازمان لیگ اعلام کرده که دو نفر از ضاربین دستگیر شده‌اند.

پیشتر احمد علیرضابیگی نماینده اصولگرای تبریز در مجلس که سابقه فرماندهی نیروی انتظامی چند استان از جمله اردبیل و آذربایجان شرقی را دارد، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «دروازه‌بان خاطی تراکتورسازی و همسرش با حکم دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شده‌اند».

نسیم نهالی در صنعت مد فعالیت می‌کند. او و فروزان قبلاً به خاطر انتشار عکس‌های بدون حجاب با واکنش کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مواجه شده بودند.

تراکتورسازی که مدعی قهرمانی بود، با سه باخت متوالی این فرصت را از دست داد. ماجرای فروزان در رشت رخ داد و او با اشتباهات بحث‌انگیزش دو گل جنجالی را از سپیدرود دریافت کرد.

محمدرضا زنوزی مالک تراکتورسازی او را از تیم کنار گذاشت و در مصاحبه با صداوسیما درباره بحث شرط‌بندی گفت: «اگر کسی محکوم شده چرا اجازه داده‌اند دوباره به فوتبال برگردد تا همه هزینه‌ها و زحمات یک باشگاه را بر باد بدهد».

همزمان برخی از هواداران تراکتور در ​خیابان‌های اطراف فرودگاه تبریز پخش شدند و خودروها را بازرسی می‌کردند تا محسن فروزان را پیدا کنند.

در بازی بعدی مقابل پیکان، محمدرضا اخباری که پس از یکسال دوری درون دروازه ایستاده و از آمادگی به دور بود، با اشتباهش زمینه‌ساز شکست دیگری شد که آشوب، سنگ‌پرانی، کندن صندلی‌ها و زد و خورد در ورزشگاه یادگار امام تبریز را در پی داشت.

در این حوادث ۶۰ نفر از هواداران تراکتور، یکی از کارکنان اورژانس و چند مامور نیروی انتظامی مصدوم شدند.

آرامش از اردوی تراکتور رفت و این تیم باخت سوم متوالی را نیز در برابر ذوب آهن اصفهان متحمل شد.

محسن فروزان در مصاحبه با شبکه یک صداوسیما گفت: «مسئولان تراکتورسازی با آبروی من بازی کردند. از زنوزی شکایت خواهم کرد. تمام اتفاقات بازی با سپیدرود سوء‌تفاهم بود و علاوه بر زنوزی، از چند خبرگزاری و همه کسانی که تهمت زدند شکایت خواهم کرد».

یک روز قبل از بازداشت فروزان، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود: با توجه به رفتار غیر اخلاقی فروزان که به حیثیت فوتبال لطمه می‌زند، دستور موقت بر تعلیق فعالیت‌های او در فوتبال صادر شده و از ورودش به کلیه استادیوم‌های ورزشی جلوگیری می‌شود.

دیدن نظرات (۵۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG