لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ تهران ۱۶:۱۲

دومین شکایت حسن روحانی از ابراهیم رئیسی به کمیسیون تبلیغات انتخابات


حسن روحانی، رییس‌جمهوری اسلامی، دومین شکایت خود از ابراهیم رئیسی را به کمیسیون تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا٬ این شکایت همراه با شکایت نخست روحانی از رئیسی قرار است روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت در کمیسیون یاد شده بررسی شود.

احسان قاضی‌زاده هاشمی٬ سخنگوی کمیسیون تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری، اعلام کرده که این شکایات مربوط به مناظره دوم نامزد‌هاست.

شکایت نخست روحانی از رئیسی مربوط به اظهارات وی مبنی بر به «یغما» رفتن صندوق ذخیره فرهنگیان و شکایت دوم مربوط به «نسبت خلافی» است که روحانی معتقد است رئیسی در این مناظره متوجه وی کرده است.

روحانی در شکایت دوم خود هم اعلام کرده که رئیسی در مناظره دوم «در مورد برداشته شدن یک باره تحریم‌ها بعد از برجام» به وی «نسبت خلاف» داده است.

ستاد روحانی معتقد است که رییس‌جمهوری تنها به برداشته شدن تحریم‌های هسته‌ای اشاره داشته و سخنی درباره لغو سایر تحریم‌ها نکرده است.

ابراهیم رئیسی در جریان مناظره دوم گفت که «آقای روحانی قول دادند به محض اینکه این کار {توافق‌نامه برجام} انجام شد٬ تمام تحریم‌ها به صورت یک‌جانبه با چهار تاکید موکد برداشته می‌شود {که} هیچ اتفاقی در سفره مردم نیفتاد».

حسن روحانی هم در واکنش به این اظهار‌نظر رئیسی در مناظره دوم گفته بود که «آقای رئیسی در مسئله هسته‌ای چه اطلاعاتی دارید که دارید قضاوت می‌کنید؟»

ابراهیم رئیسی در بخش دیگری از سخنانش در مناظره دوم، موضوع پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را مطرح کرده و گفته بود که «وقتی خبری می‌شنویم صندوق فرهنگیان به یغما برده شده... این به شدت عذاب دارد».

رئیسی افزوده بود: «چگونه است که فرهنگیان مشکل داشته باشند در زندگی٬ اما عده‌ای به یغما ببرند این صندوق را».

صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از ۸۰۰ هزار عضو وابسته به وزارت آموزش و پرورش دارد و از سپرده‌های ماهیانه فرهنگیان به آنان سود سالانه پرداخت می‌کند، و بانک «سرمایه» از زیرمجموعه‌های این صندوق محسوب می‌شود.

پیشتر محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، اعلام کرده که تخلفات مالی صورت‌ گرفته در این صندوق بین سال‌های ۸۶ تا ۹۲ و در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد رخ داده است.

XS
SM
MD
LG