لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۰۶

کرملین به آمریکا: ردپای رسوایی هک‌ ای‌میل‌ها را در خاک خود پیدا کنید


دمیتری پشکوف (چپ)، همراه با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه.

کاخ کرملین روز پنجشنبه هفتم مرداد به ایالات متحده گفت که ردپای رسوایی هک‌ ای‌میل‌های حزب دمکرات را در خاک خود پیدا کند و اتهام‌های مربوط به دخالت مسکو در این موضوع را ابلهانه و با نیت تبلیغات ضدروسی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دمیتری پشکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، همچنین گفت اظهارات دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان درباره بررسی شناسایی شبه جزیره کریمه به عنوان بخشی از خاک روسیه در موضع بی‌طرفانه کرملین در ارتباط با نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا تغییری نخواهد داد.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه از روسیه خواسته بود تا ۳۰ هزار‌ ای‌میل «گم شده» هیلاری کلینتون، رقیب دمکراتش، در دوران خدمت او در وزارت امور خارجه را پیدا کند.

دمکرات‌ها و مخالفان این نامزد جمهوریخواهان وی را متهم کرده‌اند که از قدرت‌های خارجی خواسته است تا علیه آمریکایی‌ها جاسوسی کند.

سخنان ترامپ که وی بعدا آن را یک «طعنه» دانست، پس از آن بیان شد که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا احتمال اعمال نفوذ روسیه در انتخابات ایالات متحده را رد نکرد.

کارشناسان انگشت اتهام در قضیه انتشار‌ ای‌میل‌های داخلی این حزب را به سوی روسیه نشانه رفته‌اند.

سخنگوی کاخ کرملین که تاکنون دو بار هرگونه دخالت روسیه در قضیه هک‌ ای‌میل‌های حزب دمکرات را تکذیب کرده است، روز پنجشنبه بار دیگر گفت که این اتهام‌ها «نمونه روشنی از استفاده از احساسات ضدروسی برای مقاصد انتخاباتی در ایالات متحده است».

وی در یک کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت: «این حرف آن قدر مهمل است که بلاهت از سر و روی آن می‌بارد. این موضوع (ای‌میل‌ها) مورد علاقه ما نیست. ما در امور داخلی دیگران دخالت نمی‌کنیم و دوست هم نداریم که دیگران در امور داخلی ما دخالت کنند».

پشکوف افزود: «آمریکایی‌ها باید ردپای این قضیه را در کشور خود دنبال کنند».

سخنگوی کاخ کرملین همچنین گفت اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه شناسایی شبه جزیره کریمه را به عنوان بخشی از خاک روسیه بررسی می‌کند، موضع بی‌طرفانه روسیه را در قبال انتخابات هشتم نوامبر آمریکا تغییر نمی‌دهد.

روسیه در مارس سال ۲۰۱۴ کریمه را از اوکراین جدا و آن را به خاک خود ضمیمه کرد. اتحادیه اروپا و آمریکا به همین دلیل و همچنین دخالت مسکو در درگیری‌های شرق اوکراین تحریم‌هایی علیه این کشور وضع کرده‌اند.

آقای پشکوف می‌گوید: «ما می‌دانیم که نامزدها در اوج رقابت‌های انتخاباتی یک چیز می‌گویند ولی بعد وقتی که مسوولیت به عهده می‌گیرند، رویکردشان متوازن می‌شود».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG