لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۰

مذاکرات یک شرکت دولتی روسی برای انجام «۱.۵ میلیارد دلار پروژه نفتی» در ایران


شرکت دولتی «روس گئولوگیا» می‌گوید که با چندین شرکت روسی برای انجام مشترک پروژه‌های نفتی ایران در حال مذاکره است.

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، رومان پانوف مدیر اجرایی شرکت «روس گئولوگیا» روز چهارشنبه سوم آبان ماه اعلام کرد که با شرکت‌های زاروبژنفت، گازپروم و لوک اویل در حال مذاکره برای وارد شدن به پروژه‌های نفت و گاز ایران است.

همه شرکت‌های یاد شده چند تفاهمنامه با ایران امضا کرده‌اند.

شرکت زاروبژنفت توافقنامه‌هایی برای مطالعه و توسعه میادین آبان و پایدار غرب امضا کرده است. گازپروم‌نفت نیز برای مطالعه دو میدان چشمه‌خوش و چنگوله، همچنین لوک اویل برای مطالعه میادین آب تیمور و منصوری با ایران تفاهمنامه امضا کرده‌اند.

شرکت لوک اویل همچنین تمایل خود را برای ورود به پروژه‌های اکتشاف نفت ایران در دریای خزر اعلام کرده است. لوک اویل تنها شرکت روسی است که از دریای خزر نفت تولید می‌کند.

آقای پانوف گفته است پروژه‌هایی که قرار است «روس گئولوگیا» همراه با سه شرکت روسی یاد شده در ایران توسعه دهند هم اکنون مشخص شده و ارزش بخش اکتشاف آنها حدود ۱.۵ میلیارد دلار است.

شرکت دولتی «روس گئولوگیا» یکی از غول‌های انرژی روسیه است که در بخش اکتشاف معادن، میادین نفت و گاز فعال است. بر اساس آمارهای سایت رسمی این شرکت، تاکنون بیش از هزار معدن فلزات، همچنین میدان نفت و گاز توسط «روس گئولوگیا» در روسیه و کشورهای خارجی مانند قزاقستان، اوکراین و غیره کشف شده است.

این شرکت در اوایل بهار امسال با شرکت ملی نفت ایران تفاهمنامه امضاء کرده است و در سایت رسمی آن، وزارت نیرو ایران نیز در میان ده‌ها همکار خارجی آن معرفی شده است.

آقای پانوف در ادامه گفت که شرکت‌های بزرگ تاکنون همکاری مشترک خود در پروژه‌های ایران را اعلام کرده‌اند و «روس گئولوگیا» می‌تواند در حوزه اکتشاف و ارائه خدمات به این پروژه‌ها وارد شود.

وی گفته است تمام شرکت‌هایی که تاکنون تمایل خود را برای ورود به پروژه‌های ایران اعلام کرده‌اند، قبلا در پروژه‌های دیگر با «روس گئولوگیا» همکاری داشته‌اند.

به گفته وی، پروژه‌های ایران مشخص شده و هم اکنون مذاکرات پیرامون شرایط مالی انجام آنها در جریان است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG