لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۰۸

تیراندازی به خارجی‌ها در یک شهر ایتالیایی؛ شش نفر زخمی شدند


خودروی آلفارومئو متهم به تیراندازی روز شنبه در شهر ماچراتا ایتالیا.

یک فرد مسلح روز شنبه ۱۴ بهمن در حالی که رانندگی می‌کرد به سمت خارجیان در شهری در مرکز ایتالیا تیراندازی کرد که در جریان آن شش نفر زخمی شدند. حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

گزارش خبرگزاری‌ها حاکی است که متهم این تیراندازی بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هنوز انگیزه تیرانداز مشخص نیست ولی شهر ماچراتا که این تیراندازی در آن صورت گرفته است هنوز از شوک ناشی از کشته و مثله شدن یک زن جوان ایتالیایی طی هفته جاری رهایی نیافته است، که ظن آن می‌رود کار یک مهاجر نیجریه‌ای باشد.

پلیس ایتالیا گفته است که تمام مجروحان این حادثه خارجی هستند و بعد تایید کرد که متهم تیراندازی را دستگیر کرده که یک ایتالیایی ۲۸ ساله و بدون سابقه کیفری است. هویت وی «لوکا ترینی» اعلام شده است.

خبرگزاری آنسا می‌گوید که وی پارسال به نمایندگی از حزب لیگ شمال نامزد یک انتخابات محلی شده بود ولی توفیقی به دست نیاورد.

یک ویدئوی منتشره از سوی روزنامه ایتالیایی «ایل رستو دی کارلینو»، مردی را با پرچمی که روی شانه‌اش انداخته است نشان می‌دهد که توسط پلیس ایتالیا در مرکز شهر دستگیر شده است. بازداشت وی در فاصله چند متری خودروی وی صورت گرفته که برای فرار از آن خارج شده بود.

برخی منابع خبری گفته‌اند وی هنگام بازداشت، سلام فاشیستی داده بود ولی خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید که در فیلم پخش شده نشانی از این حرکت نیست.

پلیس در زمان تیراندازی به مردم هشدار داده بود که از خانه‌های خود خارج نشوند.

مقام‌های محلی دستور توقف وسایل نقلیه عمومی را صادر کردند و دانش‌آموزان را در مدارس نگه داشتند که روز شنبه نیز باز هستند.

رومانو کارانچینی، شهردار ماچراتا، گفته است که در جریان دو ساعت تیراندازی، شش خارجی زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها وخیم است.

وی تایید کرد که تمام قربانیان این حادثه سیاهپوست هستند، و تصدیق کرد که «نزدیکی زمانی این دو حادثه این تصور را دامن می‌زند که بین آنها ارتباطی وجود دارد».

تیراندازی یاد شده چند روز پس از قتل یک زن ۱۸ ساله ایتالیایی به نام پاملا ماستروپیترو صورت می‌گیرد، و این اتفاق کارزار انتخاباتی ایتالیا که احساسات ضدخارجی در آن یکی از موضوعات اصلی است، را به اوج خود رسانده.

ماتئو سالوینی، رهبر حزب ضد مهاجرت لیگ شمال، این قتل را دستاویز کرده و وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی و کسب مقام نخست‌وزیری، در سال نخست حضورش در قدرت، ۱۵۰ هزار مهاجر را اخراج خواهد کرد.

جسد مثله شده این زن ایتالیایی روز چهارشنبه در دو چمدان پیدا شد. وی دو روز بود که ناپدید شده بود.

خبرگزاری ایتالیایی آنسا گزارش داده است خودروی این قربانی در جایی دیده شده که جسد وی در آنجا کشف شد و همچنین نزدیک محل زندگی متهم به این قتل است.

انتخابات پارلمانی ایتالیا قرار است اواسط اسفندماه امسال برگزار شود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG