لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۲۰:۴۳

آتش‌سوزی در یک قهوه‌خانه بازار کیان اهواز دستکم ۱۱ کشته برجای گذاشت


گزارش خبرگزاری‌های ایران حاکی است که آتش‌سوزی در یک قهوه‌خانه کوی علوی در بازار کیان اهواز تاکنون دستکم ۱۱ کشته برجای گذاشته است.

‌مقصود حق‌شناس، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا آتش‌سوزی در قهوه‌خانه «نوراس» را «گسترده و سنگین» توصیف کرده است.

به گفته وی، «آتش‌نشانان به محض رسیدن به محل حادثه با شعله‌های سرکش آتش روبرو شدند که تمام قهوه‌خانه را در کام خود فرو برده بود».

آقای مقصودی افزوده است: این آتش‌سوزی در ساعت یک بامداد روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین آغاز شد و ۱۴ مصدوم نیز برجای گذاشت. به گفته وی، عملیات اطفای حریق در ۱۰ دقیقه انجام شد اما سه تن از مأموران آتش‌نشانی نیز دچار مصدومیت شدند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس ایران، نیز به خبرگزاری فارس گفت مصدومان به بیمارستان منتقل شدند اما به گفته او «وضعیت برخی از آنها وخیم است».

کانال تلگرامی روزنامه ایران به نقل از برخی «شاهدان عینی»، علت آتش‌سوزی را «اقدام جنون‌آمیز یک مرد» دانسته که در شرایط نامتعادل با پاشیدن بنزین، قهوه‌خانه را به آتش کشید.

در همین حال، علی قاسم‌پور، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان خوزستان، گفته که متهم آتش‌سوزی دستگیر شده و افزوده است که وی «كارگر اخراجی» این قهوه‌خانه و «از اقوام نزدیک مالک» آن بوده است.

آن‌گونه که این مقام پلیس اظهار داشت، متهم با انگیزه «انتقام‌جویی» دست به این اقدام زده است.

وی تلفات این آتش‌سوزی را دستکم ۱۱ نفر اعلام کرده است.

خبرگزاری میزان گزارش داده که هویت شش نفر از کشته‌شدگان «یا به دلیل همراه نداشتن مدرک سجلی یا شدت سوختگی همچنان مجهول‌الهویه است».

نبی‌الله خون میرزایی، سرپرست فرمانداری اهواز، هم گفته که ابعاد این حادثه هم‌اکنون توسط عوامل انتظامی در دست بررسی است و افزود: «به نظر می‌رسد آتش‌سوزی این قهوه‌خانه به طور عمدی رخ داده است. مظنون اصلی این حادثه توسط مأموران پلیس دستگیر شده است و هم‌اکنون تحت بازجویی قرار دارد».

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایسنا، فارس، میزان، روزنامه ایران/ ک.ر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG