لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ تهران ۲۲:۰۵

محاکمه شش تن در امارات به اتهام کمک به حوثی‌های یمن


امارات متحده عربی می‌گوید که شش تن را به اتهام کمک به شیعیان حوثی‌ یمن محاکمه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی (وام)، این شش تن متهم هستند که سیستم‌های مخابراتی در اختیار گروه انصارالله وابسته به حوثی‌ها قرار داده‌اند.

همچنین یکی از آن‌ها پول نقد در اختیار حوثی‌ها قرار داده است.

این گزارش به تابعیت متهمان اشاره‌ نکرده است.

این برای نخستین بار است که افرادی در امارات به اتهام کمک به حوثی‌ها محاکمه می‌شوند، گروهی که ده‌ها تن از نیروهای نظامی اماراتی را در جبهه‌های نبرد در یمن کشته‌اند.

امارات از جمله کشورهای حاضر در ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی علیه حوثی‌ها است.

خبرگزاری دولتی امارات در گزارش خود نوشته است که «شش تن با تابعیت عربی که یکی از آن‌ها خلیجی است، متهم به ارسال ابزارهای مخابراتی به حوثی‌ها شده‌اند و پرونده آن‌ها در دایره عالی امنیت کشور بررسی می‌شود».

دادستانی کل امارات هم اعلام کرد که یکی از متهمان، پول برای حوثی‌ها حواله کرده است.

در همین حال محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات، در دیدار با هیاتی از نیروهای هوادار عبدربه منصور هادی رییس جمهوری یمن گفت: «حمایت امارات متحده عربی از مردم یمن و اراده ملی آن‌ها» ادامه خواهد یافت.

او موضع ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی درباره یمن را «تاریخی» توصیف کرد و افزود که «یمن امتحانی موفقیت آمیز برای روابط امارات-سعودی در چارچوب ائتلاف عربی بود» که «با افتخار سپری شد و در فعالیت‌ها و ایثارهای مشترک، روزنه امیدی برای مقابله با چالش‌هایی که جهان عرب با آن روبرو است می‌بینیم».

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG