لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۴۰

ضرغامی: ۹۵ درصد مردم تلويزيون جمهوری اسلامی تماشا می‌کنند


عزت‌الله ضرغامی، رییس رادیو و تلویزیون دولتی ایران
رییس رادیو و تلویزیون دولتی ایران می‌گوید که ۹۵ درصد مردم ایران تلويزيون جمهوری اسلامی را تماشا می‌کنند و در عین حال تاکید کرده که سازمان صدا و سيما با چالش‌های مختلفی روبرو است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، آقای ضرغامی روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، در نشست «نقد سیاست‌های سازمان صدا و سیما» در دانشگاه تهران گفته است: آنچنان ديدگاه‌های مختلفی درباره برنامه‌های صدا و سيما در جامعه ايران وجود دارد که برخی حتی مخالف خبر خواندن خانم‌ها در تلويزيون هستند.

ریيس سازمان صدا و سيما که در هفته‌های اخير حضور در نشست‌های دانشجويی را افزايش داده، همچنين با اشاره به وجود شبکه‌های متعدد ماهواره‌ای، به دو برنامه اين شبکه‌ها اشاره کرده که به گفته او، بر اساس تحقيقات جزو پرمخاطبترين برنامه‌ها در ايران هستند.

او بدون نام بردن از اين برنامه‌ها آنها را «بسيار مبتذل» خوانده و گفته است: صدا و سيما به هيچ عنوان به سراغ ساخت چنين برنامه‌هايی نخواهد رفت.

ریيس مهمترين رسانه رسمی داخل ايران با اين همه گفته است که «داشتن ماهواره لزوما به معنای نگاه نکردن برنامه‌های صدا و سيما نيست» و به نظرسنجی گالوپ استناد کرده و گفته است که ۸۲ درصد مردم اخبار را از طريق صدا و سيما پيگيری می‌کنند و ۳۰ درصد نيز از شبکه‌های ماهوارهای پيگیر اخبار هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزوده است: «اين‌طور نيست که اگر کسی ماهواره داشت ۱۰۰ درصد شبکه‌های ماهواره‌ای را می‌بيند. نظرسنجی ما از مخاطبان نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از مردم، تلويزيون جمهوری اسلامی ايران را تماشا می‌کنند.»

آقای ضرغامی همچنين ارسال پارازيت‌های ماهواره‌ای را تایيد کرده اما گفته که ارسال اين پارازيت‌ها هيچ ربطی به سازمان صدا و سيما ندارد.

وی با این حال، مضر بودن اين پارازيت‌ها را رد کرده و گفته که هيچ نهاد پزشکی اين مساله را تایيد نکرده است.

از ديگر نکاتی که در جلسه روز سه‌شنبه از ریيس راديو و تلويزيون دولتی ايران پرسيده شده درباره دير اعلام شدن برخی خبرها از رسانه رسمی جمهوری اسلامی بوده که آقای ضرغامی در پاسخ، به لزوم هماهنگی صدا و سيما با مسولان کشور درباره خبرهای استراتژيک اشاره کرده و گفته است: با توجه به اينکه بايد نظرات و آرای مسولان کشور را داشته باشيم چنين تاخيرهايی هم پيش می‌آيد.

آقای ضرغامی همچنان خبر داده که درباره اين موضوع با مسوولان درگير است که چرا به گفته او، اين هماهنگی را زودتر انجام نمی‌دهند.

رییس سازمان صدا و سیما در خصوص برنامه‌های مذهبی رادیو و تلویزیون که گفته می‌شود مخاطبان زيادی ندارند اظهار داشت: «برنامه‌های مذهبی ما از برنامه‌های ديگر بيش از ۲۰ درصد بيشتر مخاطب به خود جلب کرده است و ما در پخش سخنرانی، روضه و مداحی‌ها بر اساس نياز جامعه تصميم‌گيری می‌کنيم.»

موضوع قطع پخش شبکه‌های متعلق به صدا و سيما از ماهواره‌های بين‌المللی نيز از ديگر نکات مورد اشاره آقای ضرغامی بود که به گفته او، «توسط آمریکا و با امضای شخص اوباما انجام شده است» و تاکنون ۱۷ بار سيگنال‌ شبکه‌های اين سازمان قطع شده است.

او گفته است که اين اتفاق نشان دهنده جنگ رسانه‌ای ميان ايران و غرب است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG