لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۳۰

توکلی: در مورد فیلترشدن سایت الف منتظر تماس دادستانی هستم


احمد توکلی در مجلس
احمد توکلی، نماینده مجلس و مدیرمسئول سایت الف در مورد این که سایت او به طور رسمی فیلتر شده یا نه، گفته که در این مورد قرار است دادستانی با او تماس بگیرد. این در حالی است که دفتر غلامحسین محسنی اژه ای، فیلتر شدن سایت الف را تایید کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، احمد توکلی با ابراز بی‌اطلاعی از دليل فيلتر شدن سايت الف گفت: «تلاش می‌کنم تا دليل اين کار را متوجه شوم اما اگر فيلتر غيرقانونی انجام شده باشد، با آن برخورد می‌کنم.»

احمد توکلی گفته است: «هنوز خبر رسمی در مورد دليل فيلتر شدن سايت الف به من نداده‌اند و اکنون منتظر تماس دادستانی برای دليل اين کار هستم. به نظر می‌رسد فيلتر سايت الف غيرقانونی بوده است که در اين صورت برخوردهای لازم را انجام خواهم داد.»

ایسنا در همین گزارش می گوید با دفتر غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه، تماس گرفته و این دفتر، فيلتر شدن سايت الف را تاييد کرده است.

فروردین ماه سال جاری، سایت الف از خوانندگان خود خواسته بود پرسش هایشان از آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا را مطرح کنند تا از او در گفت وگو با این سایت پرسیده شود.

این اقدام سایت الف واکنش تند دولت را در پی داشت و وزارت ارشاد در بیانیه ای این اقدام سایت الف را محکوم کرده و سايت‌های نزديک به دولت، به سايت «الف» حمله کرده و اين سايت را به «تريبون دولت آمريکا» تشبيه کردند.

معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران در بيانيه‌ای «اقدام نامتعارف» وب‌سايت «الف» را در فراهم کردن «امکان پاسخگويی سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمريکا و يکی از افسران اطلاعاتی اين کشور» به پرسش‌های خوانندگان محکوم کرد.

در ادامه اين بيانيه آمده بود: «معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اسلامی، ضمن محکوم خواندن اين اقدام، بار ديگر اصحاب رسانه را به اجتناب از هرگونه همکاری با چهره‌ها و رسانه‌های معاند نظام اسلامی فراخوانده و اقدام مذکور را برای بررسی و تصميم‌گيری در دستور جلسه آينده هيات نظارت بر مطبوعات قرار خواهد داد تا وفق قانون مطبوعات در خصوص آن اتخاد تصميم گردد.» سایت الف ساعاتی بعد خبر این گفت وگو را از روی سایت برداشت.

سایت الف به عنوان یکی از منتقدان دولت به ویژه سیاست های اقتصادی دولت عمل کرده است. این سایت همچنین در رسوا کردن مدرک تقلبی علی کردان از دانشگاه آکسفورد، نقش عمده ای بازی کرد.
XS
SM
MD
LG