لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۰۲

سه سرباز در مقابل مرکز یهودیان شهر نیس با ضربات چاقو زخمی شدند


نیروهای پلیس فرانسه در مقابل مسجد بزرگ پاریس

گزارش‌ها حاکی است یک مهاجم با چاقویی که در کیف خود مخفی کرده بود به سه سرباز در مقابل منطقه حفاظت یک مرکز جامعه یهودیان در شهر «نیس» فرانسه حمله کرده است.

به گزارش روز ۱۴ بهمن ماه خبرگزاری آسوشیتدپرس،در جریان این حادثه فرد مهاجم پس از زخمی کردن سربازان ضدتروریسم در مقابل یک فروشگاه بازداشت شد.

کریستین استروسی، رییس پلیس شهر نیس، گفته است که نام فرد مهاجم «موسی کولیبالی» است.

آسوشیتدپرس می‌نویسد که این نام خانوادگی در میان شهروندان کشور مالی رایج است و شبیه نام فرد مهاجمی است که ماه گذشته در یک سوپرمارکت یهودیان در ماه گذشته عده‌ای را گروگان گرفت.

یک مقام پلیس دیگر فرانسه گفته است که فرد مهاجم یک چاقوی ۲۰ سانتی‌متری را از کیف خود بیرون کشیده و به سربازان حمله کرد، یکی از آنها را از ناحیه چانه و دو سرباز دیگر را از ناحیه صورت و بازو زخمی کرد.

چند مقام رسمی دیگر فرانسوی که نخواستند نامی از آنها برده شود به این خبرگزاری گفته‌اند که فرد مهاجم حدود سی ساله بوده و در مواردی چون سرقت و خشونت سابقه‌دار بوده است. هنوز معلوم نیست که انگیزه وی از حمله به سربازان چه بوده است.

استروسی به شبکه تلویزیون «بی اف ام» گفته است که شریک احتمالی وی در این حمله نیز بازداشت شده است.

فرانسه در هفته‌های اخیر و پس از حملات تندروهای اسلامگراکه منجر به کشته شدن ۲۰ نفر شد در وضعیت هشدار قرار دارد و ۱۰ هزار سرباز در سراسر کشور برای محافظت از مناطق حساسی مانند فروشگاه‌های بزرگ، مساجد، کنیسه‌ها و محل‌های حمل و نقل گشت می‌زنند.

پلیس فرانسه اخیرا هفت مرد و یک زن را که مظنون به عضویت در شبکه‌ای که افراطگرایان را برای محلق شدن به جهادی‌های سوریه می‌فرستادند، بازداشت کرده است.

وزیر کشور فرانسه گفته که بازداشت این افراد به حملات هفتم و نهم ژانویه – به دفتر شارلی ابدو - در فرانسه ارتباطی ندارد.

پلیس فرانسه در تلاش برای خنثی کردن خشونت‌های جدید و پیدا کردن شرکای احتمالی سه افراط‌گرای اسلامی است که به دفتر مجله شارلی ابدو حمله کرده بودند.

از میان بازداشت شدگان اخیر، گفته می‌شود که سه تن آنها به سوریه سفر کرده بودند و در ماه دسامبر سال گذشته به کشور بازگشته‌اند. هنوز معلوم نیست که این افراد به داعش پیوسته بودند یا عضو گروه دیگری بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG