لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۱۸

آتش سوزی در بازار تهران بدون تلفات جانی مهار شد


ماموران آتش نشانی در تهران، عکس تزیینی است
گزارش‌ها حاکی است که روز سه‌شنبه در بازار تهران و در یک واحد تولیدی جوراب در طبقه دوم یک ساختمان چهار طبقه، آتش‌سوزی‌‌ای رخ داد که این واقعه بدون تلفات جانی مهار شد.

به گزارش روز ۱۳ خرداد خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت:‌ «در طبقه دوم ساختمانی در بازار عباسی تهران، يک واحد توليدی جوراب دچار آتش‌سوزی شده و شعله‌های آتش در حال سرايت به طبقات بالا بود.»

وی همچنین گفت که ماموران آتش نشانی توانسته‌اند ۱۲ نفری را که در این آتش‌سوزی محبوس شده بودند به پشت بام انتقال داده و از راه ساختمان بغلی، به بیرون از ساختمان منتقل کنند.

طبق گزارش‌ها این آتش‌سوزی تلفات جانی نداشته است. علت حادثه هم «در حال بررسی» گزارش شده و جزییات بیشتری ارائه نشده است.

پایتخت ایران در دو روز گذشته همچنین شاهد توفان گرد و غبار است که روز ۱۲ خرداد باعث کشته شدن پنج تن شد. سازمان هواشناسی‌ می‌گوید به احتمال زیاد تا روز چهارشنبه وضعیت باد و توفان ادامه خواهد داشت.

به دنبال وقوع توفان روز دوشنبه در تهران برخی اعضای شورای شهر پایتخت از مدیریت بحران در تهران انتقاد کردند. معصومه آباد، دبیر کمیته ایمنی شورای شهر تهران، با اشاره به آب گرفتگی جوی خیابان‌ها گفته که «معابر گذر آب پر شده بود و موش ها به سطح شهر آمده و تهران به شهر موش‌ها بدل شد».

خانم آباد در نشست روز سه‌شنبه شورای شهر تهران با بیان این که توفان دیروز زنگ خطری برای مدیریت بحران پایتخت بود، گفت: «مدیریت بحران اعلام کرد توفان دوشنبه بحران نبود بلکه یک پدیده تغییر جوی بوده. پرسش اینجاست که چرا در یک پدیده تغییر جوی که تنها ۲۵ دقیقه ادامه داشت، پنج تن فوت کرده و ۳۵۰ حادثه در شهر تهران رخ داده است.»

ریزش دیوار، شکستن درختان، تخریب خودروها از جمله حوادث روز دوشنبه تهران بود که علاوه بر وقوع حوادث انسانی، خسارت‌هایی را نیز به شهروندان وارد کرد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG