لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۴۸

دومين رمان «هارپر لی» نويسنده کتاب «کشتن مرغ مقلد» قرار است تابستان سال آينده منتشر شود. اين رمان «برو يک نگهبان بگذار» است.

به گزارش روز ۱۴ بهمن ماه خبرگزاری آسوشيتدپرس، مجموعه داستان «برو يک نگهبان بگذار» يا Go Set a Watchman در سال‌های ۱۹۵۰ نوشته شده و قرار است ۲۳ تيرماه سال آينده منتشر شود.

به گفته ناشر اين کتاب، رمان هارپر لی ادامه‌ای بر داستان «کشتن مرغ مقلد» بوده است.

«چارلز جی. شيلدز» نويسنده زندگينامه هارپر لی گفته است: داستان «برو يک نگهبان بگذار» زمانی نوشته شده که وی در ابتدای فعاليت داستان‌نويسی خود بوده است.

اين کتاب که حدود ۳۰۴ صفحه است، دومين کار منتشر شده از هارپر لی بيش از ۵۰ سال پس از «کشتن مرغ مقلد» است. اين کتاب قرار است در تيراژ دو ميليون نسخه به بازار عرضه شود.

هارپر لی ۸۸ ساله در بيانيه‌ای گفت: «در اواسط دهه ۱۹۵۰ بود که من کار کتاب «برو يک نگهبان بگذار» را تمام کردم. شخصيتی در آن هست به نام «اسکات» که زن بزرگسالی است. آن زمان ناشرم که تحت تاثير خاطرات گذشته «اسکات» قرار گرفته بود، من را ترغيب کرد که داستانی بر اساس کودکی «اسکات» بنويسم که از ديدگاه اسکات جوان روايت می‌شود و نتيجه‌اش شد: کشتن مرغ مقلد».

وی افزود: «از آن‌جايی که نويسنده‌ای تازه کار بودم، قبول کردم. فکر نمی‌کردم نسخه اصلی کتابی که نوشته‌ام تا الان باقی بماند. ولی دوستم «تونيا کارتر» آن را کشف کرده و و بعد از اندکی تامل آن را با شماری از دوستان قسمت کردم و خوشحال شدم که همگی آن را قابل انتشار دانستند. الان هم خوشحالم که پس از اين همه سال، منتشر می‌شود».

داستان اين کتاب در اواسط دهه ۱۹۵۰ و در «می‌کومب» ايالت آلاباما و پس از گذشت ۲۰ سال از روايت داستان «کشتن مرغ مقلد» روی می‌دهد.

رمان «کشتن مرغ مقلد» از کتاب‌های پرطرفدار است که نزديک به ۴۰ ميليون نسخه از آن منتشر شده است.

کشتن مرغ مقلد در سال ۱۹۶۰ منشتر شده و موفق به کسب جايزه پوليتزر شد. در سال ۱۹۶۲ هم فيلمی هم بر اساس آن با بازی «گریگوری پک» ساخته شد که برای بازی در نقش «آتيکوس فينچ» وکيل در اين فيلم، اسکار گرفت.

این رمان با ترجمه «فخرالدین میررمضانی» در ایران ترجمه شده و انتشارات امیرکبیر آن را منتشر کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG