لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۴۱

حسن حبیبی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درگذشت


حسن حبیبی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون اول دولت های اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی در ایران، روز پنجشنبه ۱۲ بهمن در پی ایست قلبی در گذشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای حبیبی در چهار سال گذشته با بیماری دیابت روبرو بوده و چندین بار هم پیش از این با مشکل قلبی روبرو شده بود.

آقای حبيبی رييس بنياد ايران شناسی بود و در اولین دولت پس از انقلاب در ایران، وزير ارشاد شد. در زمان نخست وزیری میرحسین موسوی وزير دادگستری بود و در دولت های اکبر هاشمی رفسنجانی و دور اول ریاست جمهوری محمد خاتمی، معاون اولی را عهده دار بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای حبیبی از کسانی بود که در پيش‌نويس متن قانون اساسی را با استفاده از قوانين اساسی ساير کشورها نقش داشت.

محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی، حسن خمینی، محمود دعایی و شماری دیگر مقام هایی دولت های سابق در ایران، برای درگذشت وی پیام تسلیت داده و روز پنجشنبه به خانه آقای حبیبی رفتند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، شورای نگهبان، فرهنگستان علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم پیام های تسلیت داده‌اند. محمود احمدی‌نژاد و محمدرضا رحیمی، معاون اول او هم در پی درگذشت حسن حبیبی پیام تسلیت فرستاده‌اند.

حسن حبیبی همچنین از بابت این که در زمان معاون اولی دولت هاشمی رفسنجانی، به دفعات روی جلد مجله طنز و فکاهی «گل آقا» دیده می شد، معروف بود. وی متولد سال ۱۳۱۵ در تهران بود و در زمان مرگ، ۷۶ سال داشت.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG