لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۲۲

فردی هزینه دو عمل جراحی یک «سگ ولگرد» در ببمارستان دامپزشکی «زاگرس» کرمانشاه را متقبل شد و مسئولان این بیمارستان نیز بخش دیگری از هزینه‌های درمان این حیوان را بر عهده گرفتند.

به گزارش روز پنجشنبه سوم دی «باشگاه خبرنگاران جوان»٬ این سگ عصر روز دوشنبه ۳۰ آذرماه در یک سانحه دچار شکستگی از ناحیه «دو پای خلفی» شده و از سوی این فرد که به نام وی اشاره نشده٬ به بیمارستان انتقال داده شد.

یراساس این گزارش٬ آسیب‌های این سگ به حدی بوده که «در زمان راه رفتن لگن و هر دو پای خود را روی زمین می‌کشید به طوری که استخوان ران پای چپ از وسط به طور کامل شکسته شده بود.»

آن‌طور که در این گزارش‌ آمده «پای راست حیوان هم از محل مفصل لگنی رانی جدا شده و به سمت قدامی پشتی مفصل حرکت کرده بود.»

پزشکان بیمارستان دامپزشکی «زاگرس» کرمانشاه پس از معاینه‌ها ابتدایی دستور بستری شدن این سگ را صادر کرده و اعلام کردند این حیوان نیاز به دو عمل جراحی دارد.

نخستین عمل جراحی این سگ روز سه‌شنبه اول دی انجام شد و دومین عمل جراحی هم قرار است روز یک‌شنبه ششم دی انجام شود.

گزارش اولیه از موفقیت آمیز بودن عمل جراحی اول حکایت دارد به طوری که «پای چپ حیوان به حالت عادی» بازگشته است.

«باشگاه خبرنگاران جوان» گزارش کرده این فرد هزینه دو عمل جراحی این سگ را بر عهده گرفته و «بیمارستان دامپزشکی زاگرس هم ۳۰ درصد از کل هزینه‌های حیوان به اضافه کل هزینه‌های بستری و نگهداری‌های بعد از عمل را متقبل شده است.»

پس از بهبودی کامل این سگ و در صورتی که فردی حاضر به نگهداری از آن نشود٬ این حیوان به محل نگهداری سگ‌ها در کرمانشاه تحویل داده خواهد شد.

خرداد ماه امسال نخستین «پناهگاه نگهداری از سگ‌های ولگرد» از سوی شهرداری کرمانشاه در این شهر راه‌اندازی شده و تاکنون ۵۰۰ قلاده سگ به این کمپ انتقال داده شده‌ است.

آبان ماه سال جاری امیر رحیمی٬ معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه کرمانشاه اعلام کرد «از این تعداد٬ ۲۰۰ قلاده به افراد متقاضی واگذار شده است.»

این پناهگاه براساس مصوبه سال ۱۳۸۷ سازمان امور شهرداری‌های وزارت کشور راه‌اندازی شده است.

بر اساس این مصوبه به تمام شهرداری‌های کشور ابلاغ و دستور داده شده از کشتار سگ‌های ولگرد در سطح شهر خودداری کنند.

با وجود این مصوبه سالیانه صد‌ها سگ در شهر‌های مختلف ایران از سوی ماموران شهرداری کشته می‌شوند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG