لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۵۹
گزارش ها از بازار تهران حاکی است قیمت پژو «۲۰۷ آی» که نزدیک به ۳۶ میلیون تومان معامله می شد، روز دوشنبه سوم مهرماه با دو میلیون تومان افزایش، به مرز ۳۸ ميليون تومان رسیده است.

وبسایت خبر آنلاین روز دوشنبه در گزارشی نوشت خودروی پژو «۲۰۷ آی» در تابستان سال گذشته و در چهارماه پیش، موجی از افزایش قیمت را شاهد بوده و از قیمت معرفی شده تاکنون، نزدیک به ۱۰ ميليون تومان، گران شده است.

این گزارش می گوید: «اين خودرو در ابتدای تابستان قيمتی حدود ۲۸ ميليون تومان داشت و با نزدیک به گذشت چهارماه بهای آن به ۳۸ ميليون تومان رسيده است.» این گزارش به نقل از آمار صنایع خودروسازی گفته کاهش تولید، باعث بهای افزایش این خودرو شده است.

طبق اعلام خبرآنلاین، آمار انجمن خودروسازان حاکی از این است که توليد اين خودرو در ۵ ماهه سال جاری، بيش از ۶۰ درصد کاهش داشته است.

بازار ایران در ماه های گذشته در پی تشدید تحریم های علیه ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا و فشارها برای کم کردن درآمد ایران از محل فروش نفت، تکان های زیادی را تجربه کرده است.

روز دوشنبه با وجودی که دولت انتظار داشت با راه‌اندازی مرکز جدیدی به نام «مرکز مبادلات ارزی» باعث کاهش بهای ارز و سکه در بازار شود، گزارش‌ها حاکی است که در این روز سکه به طور ناگهانی به میزان ۴۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و قیمت دلار نیز به ۲۵۳۴ تومان رسیده‌است. در بازار آزاد تهران یورو به نرخ ۳۲۷۰ تومان و پوند به نرخ ۴۱۲۰۰ تومان معامله شد.

در همین حال با وجودی که مسئولان خبر داده بودند که قرار است قیمت ارز در این مرکز جدید دو درصد پایین‌تر از قیمت بازار آزاد ارائه شود خبرگزاری ایلنا روز دوشنبه خبر داد که نرخ ارائه شده در این مرکز در این روز ۲۴۰۴ تومان بوده‌است که این سود بیشتری را برای دریافت‌کنندگان این نوع ارز به دنبال داشته‌است.
XS
SM
MD
LG