لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۲

علی لاریجانی: سهم تحريم ها در مشکلات اقتصادی ۲۰ درصد است


علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزايش تحريم های اقتصادی در چند سال اخير و بروز مشکلات اقتصادی در داخل کشورگفته که سهم تحريم در مشکلات کنونی اقتصادی کشور ۲۰ درصد است و مسئولان بايد علت‌های ديگر اين موضوع را ريشه يابی و بررسی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای لاریجانی روز سه شنبه در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی گفته است: «مشکل اصلی کشور مشکل اقتصادی است و باید هرچه سریع تر آن را حل کرد.» وی همچنین تاکید کرده که مسائلی مانند حل بیکاری، «نیاز به برنامه ریزی دارد و با اقدامات دستوری حل نمی شود.»

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفته «با روش و اقدامات غلط و نادرست در کشور، فشارها تشدید می شود» و افزود که «هم اکنون دوره ای است که مسئولان بايد با استقامت و برنامه ريزی مشکلات را پيش روی گذارند.»

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین خبر داده «در آينده ای نزديک کميسيون خاص و جديدی برای موضوع حل مشکلات اقتصادی کشور» تشکیل می شود.

علی لاریجانی همچنین گفته است: «مشکلات اقتصادی مردم به ويژه بيکاری با اقدامات دستوری حل نمی شود بلکه بايد برای حل اين موضوع برنامه ريزی دقيقی صورت گيرد.»

اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، پیشتر از پخش تصاویر خوردن مرغ در تلویزیون انتقاد کرده و گفته بود: «در فیلم‌ها خوردن مرغ را نشان می‌دهند در صورتی که فردی شاید نتواند آن را بخرد؛ فیلم‌ها امروز ویترین جامعه هستند و برخی افراد با دیدن این فاصله طبقاتی می‌گویند که خودمان چاقو دست می‌گیریم و حقمان را از این پولدارها خواهیم گرفت. صدا و سیما امروز ویترین نشان دادن همه امور در دسترس نیست.»

همچنین حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران گفته بود دشمن می خواهد همه مسائل از جمله گرانی را گردن رهبری بیندازد.

این در حالی است که علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران ، اخیرا گفته است، به دلیل تحریم هایی که بر جمهوری اسلامی اعمال شده، ایران واکسینه شده و دیگر در مقابل تحریم ها آسیبی نمی بیند.

محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری هم روز سه‌شنبه، دلیل گرانی مرغ در کشور را «القاء دشمن» دانست. یک روز پیشتر مقامی دیگر مردم را به «احتکار مرغ» متهم کرده بود.

به گزارش وب‌سایت خبرآن‌لاین، معاون اول محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه دلیل گرانی مرغ در کشور را القاء دشمنان دانسته و گفته است: «وقتی حواله‌ای دیر جابه‌جا می‌شود، پول‌پرستان هجوم می‌آورند و قیمت‌ها را بالا می‌برند.»


استيضاح وزرای کابينه

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال های مطرح شده مبنی بر استيضاح وزرای کابينه دولت، گفته است: «به طور حتم استيضاح در اين زمان هيچ فايده ای ندارد و بايد مسائل اصلی کشور را بررسی کرد.»

علی لاریجانی همچنین به حضور آقای احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی در مجلس و ارائه گزارش از مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه اشاره کرده و گفته است: «متاسفانه مجلس هم اکنون از وضعيت فرهنگی و اجتماعی جامعه به هيچ وجه راضی نيست و در ديداری که احمدی مقدم در مجلس حضور يافت نمايندگان به هيچ وجه مجاب نشدند.»

علی لاریجانی به «اجرای ناقص قانون هدفمند کردن يارانه ها» اشاره کرده و گفته این قانون، «موجب بروز مشکلات زيادی برای کشاورزان شده» که مسئولان بايد هر چه سريع‌تر چاره‌ای برای آن بينديشند.

بر اساس گزارش ایسنا، علی لاریجانی علاوه بر محمدتقی مصباح یزدی، با شماری دیگر از روحانیون قم از جمله، مسعودی خمینی و مؤمن نیز دیدار و گفت‌وگو داشته است.
XS
SM
MD
LG