لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۳:۳۵

برگزاری مراسم سالانه کنگره ايرانيان کانادا در تورنتو


کنگره ايرانيان کانادا اولين اجتماع سالانه خود را با عنوان «بزرگداشت دستاوردها و خدمات ايرانيان کانادا» در تورنتو برگزار کرد و از سه نفر از ايرانيان موفق در کانادا در اين مراسم تقدير شد. اين مراسم که علاوه بر اهدای جايزه با سخنرانی، مراسم شام و اجرای موسيقی همراه با حضور شماری از شهروندان ايرانی و کانادايی و تعدادی از مقامات رسمی کانادا برگزار شد.

«رضا مريدی»، نماينده مجلس ايالت اونتاريو و وزير تحقيقات و نوآوری اين ايالت، خانم «افخم مردوخی» رئيس انجمن زنان ايرانيان انتاريو و«هادی مهابادی» دارنده نشان افتخار کانادا برای تحقيق، نوآوری و کارآفرينی سه ايرانی موفق معرفی و مورد تقدير قرار گرفتند. «کاوه شهروز» عضو هيئت مديره، کنگره پيش از اهدای نشان های تقدير، چگونگی انتخاب آنها را تشريح کرد.

«پيام اخوان» استاد حقوق دانشگاه مک گيل در خصوص اهميت فعاليت اجتماعی، «فرخ زندی» استاد دانشگاه اقتصاد دانشگاه يورک و رئيس کنگره در خصوص آشنايی با اين کنگره و فعاليت های آن سخنرانی کردند.

در اين مراسم تعدادی از مقامات پارلمانی و دولتی کانادا حضور داشتند. پيام‌های کتبی نيز از طرف «جيسون کنی» وزير مهاجرت و شهروندی کانادا، خانم «کاتلين وين» نخست وزير انتاريو و «مايکل کوت» وزير مهاجرت و شهروندی انتاريو به مراسم ارسال شده بود.

فرخ زندی در خصوص اهميت اين برنامه به راديو فردا گفت: «اين اولين برنامه از اين نوع بود و ما خواستيم دستاوردهای جامعه ايرانی کانادايی مورد توجه قرار گيرد و از ايرانيان موفق در کانادا تقدير شود که خوشبختانه استقبال خوبی به عمل آمد.»

وی افزود: «بسياری از جوانانی که در کانادا بزرگ شده اند و فعاليت چندانی در جامعه ايرانی - کانادايی نداشتند تازه متوجه شده‌اند که جامعه ايرانی بسيار قوی و فعال است و آنها نيز می‌توانند مشارکت کنند و ما خوشحال هستيم که فعاليت‌های کنگره توانسته است نظر آنها و قشرهای ديگر را جلب کند تا در پيشرفت جامعه ايرانی در کانادا بتوان قدم های محکم‌تری برداشت.»

در اين مراسم بابک امينی به همراه گروه خود به اجرای برنامه زنده پرداخت که با تشويق حاضران روبرو شد. داريوش اقبالی، خواننده هم در اين مراسم سخنرانی کرد.

کنگره ايرانيان کانادا در سال ۲۰۰۷ تحت سازمان غيرانتفاعی برای پيشرفت زندگی اجتماعی ايرانيان کانادايی و نگاهبانی حقوق شهروندی آنها و همچنين افزايش توان همکاری‌شان در جامعه مدنی کانادا بنا نهاده شده است.
XS
SM
MD
LG