لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۰۱

شکست سنگين استقلال در بندرانزلی


در ادامه هفته بيست و هفتم ليگ برتر فوتبال ايران، استقلال که برای آخرين بار در سال ۱۳۹۲ به ميدان می‌رفت، سنگين‌ترين شکست فصل خود را متحمل شد و با نتيجه ۴-۲ به ملوان باخت.

حالا فولاد خوزستان ۵۱ امتيازی صدرنشين است. استقلال با ۵۰ امتياز در رده دوم قرار دارد و نفت ۴۸ امتيازی نيز رتبه سوم را در اختيار گرفته است. سپاهان و پرسپوليس با يک بازی کمتر در رده‌های چهارم و پنجم ايستاده‌اند و برای باقی ماندن در جمع مدعيان قهرمانی، اين هفته بايد از سد مس و صبا بگذرند.

استقلال در بندرانزلی به مصاف ملوان رفت. ميزبان که نمايشی درخشان در نيم فصل دوم داشته با کسب برتری پرگل، ۴۱ امتيازی شد تا رتبه ششم را نصيب خود کند.

دو گل در نیمه اول

در دقيقه ۱۱ ضربه کاشته رافخايی را مهدی رحمتی به طور ناقص دفع کرد. پرش بی دليل بازيکنان استقلال که ديوار دفاعی را تشکيل داده بودند، باعث شد شليک زمينی رافخايی از زير پاهای‌شان بگذرد و مقابل سيامک کوروشی فرود بيايد. اين مدافع پيش تاخته هم نزديک خط و بی هيچ مزاحمتی، گل اول ملوان را به ثمر برساند.

ورزشگاه در هيجان اين گل بود که کوروشی اين بار در مقام گل ساز ظاهر شد و در حالت درجا، توپ را فرستاد برای احمد آهی تا اين مدافع نيز گل دوم ملوان را بزند.

ملوان که دو گل در نيمه نخست زده بود، در نيمه دوم هم دو گل ديگر درون دروازه رحمتی کاشت. در دقيقه ۴۹ اميرحسين فشنگچی از جناح چپ نفوذ کرد و با عبور از بيک‌زاده و پس از طی مسافتی قابل توجه، توپ را به شاهين ثاقبی پديده ۲۰ ساله ملوان رساند تا او گل سوم را بزند.

دو دقيقه بعد پاس مجيد غلام نژاد به محمد قاضی، او را در موقعيت شوت قرار دارد. قاضی از پشت قوس محوطه جريمه با شوت سنگين و هوايی‌اش کنج دروازه ملوان را نشانه گرفت. شيرجه بلند صادقی هم مانع از ثبت گل اول استقلال نشد.

هنوز دو دقيقه نگذشته، شوت ثاقبی به سر مهدی دغاغله خورد تا گل چهارم ملوان توسط اين بازيکن پر تلاش به ثمر برسد. يعنی سه گل برای دو تيم در مدت زمانی حدود پنج دقيقه.

ملوان در دقايق پايانی هم سه موقعيت ديگر برای گلزنی داشت که با بی دقتی مهاجمان و از طرفی، درخشش رحمتی، از دست داد. تا اينکه در دقيقه ۹۴ حنيف عمران‌زاده گل دوم استقلال را در شلوغی مقابل دروازه ملوان و پس از دفع ناقص صادقی به ثبت رساند.

بلافاصله پس از گل نيز داور به نشانه پايان بازی در سوت خود دميد.

ترکیب دو تیم

در ترکيب ملوان ايمان صادقی، احمد آهی، سيامک کوروشی، مهدی شيری، احمد مهدی‌زاده، سعيد يوسف‌زاده، مازيار زارع، شاهين ثاقبی (سهيل رحمانی)، اميرحسين فشنگچی (محسن يوسفی)، جلال رافخايی و مهدی دغاغله (اسماعيل صمدی) بازی کردند.

برای استقلال نيز مهدی رحمتی، اميرحسين صادقی، حنيف عمران‌زاده، مجيد غلام‌نژاد، پژمان نوری، هاشم بيک‌زاده (ريکاردو کارواليو)، سياوش اکبرپور، جی لويد ساموئل، مهرداد اولادی (محمدمهدی نظری)، آرش برهانی (بوبکر کبه) و محمد قاضی به ميدان رفتند.

امير قلعه‌نويی پس از شکست تيمش، مربی ملوان را «با کلاس» ناميد و گفت: «ملوان بهتر دويد، تاکتيکی‌تر بازی کرد و حقش پيروزی بود هر چند شرايط زمين هم خوب نبود و با بارش باران، باتلاقی شده بود. قطعا در آزادی بهتر بازی خواهيم کرد. در ليگ قهرمانان آسيا خسرو حيدری، آندو و مبعلی را هم داريم و قطعا اين طوری بازی نمی‌کنيم.»

سرمربی استقلال درباره شام مشترک او با سرمربی ملوان و مطالبی که پيرامون اين ماجرای حاشيه‌ساز منتشر شده است، گفت: «اسکوچيچ در هتل ما بود و او را به شام دعوت کرديم. حالا اگر نتيجه بازی برعکس می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟ ۱۵ سال است که در فوتبال ايران حرف‌های کثيف زيادی زده می‌شود. متاسفانه افکار کثيف و آدم‌های کثيف در فوتبال ايران زياد هستند که اين سؤالات از درون آنها تراوش می‌کند. فوتبال ايران به اين روز انداختند که تعداد تماشاگران به دو هزارتا کاهش يافته است.»

دراگان اسکوچيچ سرمربی ملوان هم گفت: «در زمين بدی که امروز وجود داشت بازيکنانم واقعا عملکرد خوبی داشتند. شايد اين بازی در جايگاه ما تاثيرگذار نباشد اما مهم اين بود که جنگيديم.»

سرمربی ملوان درباره قضيه شام با امير قلعه‌نويی گفت: «اميدوارم در آينده با هرکسی که بخواهم، بتوانم شام بخورم و شام آينده را هم با کرانچار خواهم خورد.»

اشاره اسکوچيچ به بازی هفته بيست و نهم تيمش مقابل سپاهان بود. ديداری که با توجه به وضعيت شاگردان کرانچار در جدول رده بندی، تاثير چشمگيری در تعيين تيم قهرمان و سهميه بگيران فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا خواهد داشت.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG