لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۷:۵۵

«وقتی عامل تخلف، خود قاضی و مجری احکام می‌شود»


اردشیر امیرارجمند

عباسعلی کدخدایی، مشاور عالی دبیر شورای نگهبان و سخنگوی سابق شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که چه مواردی به‌عنوان جرم حقوقی باعث حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده است، گفت تعیین مصادیق مجرمانه برعهده قضات دادگستری است اما آنچه اکنون از قانون مجازات برداشت می‌شود، اقدام علیه امنیت کشور است.

آقای کدخدایی گفته مجازات اقدام علیه امنیت ملی تا اعدام هم هست و در قانون مجازات هم تعیین شده است.

عباسعلی کدخدایی در پاسخ به این سوال که اخیرا موجی از سوی اپوزیسیون مبنی بر لزوم رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی راه افتاده گفت که یک مرجعی اقدام تامینی یعنی اقدام موقتی برای مصالح مختلفی ازجمله حفظ جان افراد، حفظ مصالح و نظم عمومی کشور را اتخاذ کرده تا کشور از به‌گفته او این آشوب به سرمنزل آرامش برسد.

آقای کدخدایی همچنین گفت ظاهرا موسوی و کروبی در جایی خوب و خوش زندگی می‌کنند.

رادیو فردا در این‌باره با اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی گفت‌وگو کرده و ابتدا از او پرسیده آقای کدخدایی گفته که جرم آقایان موسوی و کروبی اقدام علیه امنیت ملی کشور و مجازات آن اعدام است. آیا بدون برگزاری دادگاه جرم این افراد مشخص می‌شود؟

لینک مستقیم

  • 16x9 Image

    فرین عاصمی

    فرین عاصمی از دبیران، خبرنگاران و مجریان سابق رادیو فرداست. او پیش از پیوستن به رادیو فردا در سال ۱۳۸۲ در بعضی از روزنامه‌های داخلی از جمله روزنامه ایران کار می‌کرد. فرین عاصمی در دوره فعالیتش در رادیوفردا مستندهای رادیویی و تلویزیونی مختلفی از جمله اشغال سفارت آمریکا و ۴۴۴ روز گروگانگیری کارکنان آن در تهران و برنامه‌هایی به‌مناسبت هشتادمین سالگرد تولد واتسلاو هاول و هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس تهیه کرده است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG