لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۴:۰۰

«محبوبیت تشک آغوش، ابداع یک آمریکایی ایرانی تبار»


نمایی از تشک آغوش، عکس اسکرین شات از گزارش اصلی در وبسایت «ان پی آر»
تشک ابداعی یک مخترع آمریکایی ایرانی تبار موجب شده طرفداران زیادی از سراسر دنیا با ارسال نامه و پیام از او درخواست کنند هرچه زودتر اختراع خود را تولید و در بازار عرضه کند.

به گزارش «ان پی آر»، ماجرا از آنجا شروع شد که «مهدی مجتبوی»، که در آمریکا سکونت دارد، علاقه داشت در هنگام خواب و در بستر آرام، محبوب خود را در آغوش بگیرد. اما دست این مخترع مهربان خیلی زود خواب می رفت و او مجبور می شد دستش را آزاد کند و به سوی دیگری غلت بزند و جدا بخوابد.

این بود که مجتبوی به فکر اختراع «تشک آغوش» افتاد که به کمک آن فرد می تواند دستش را از درون تشک به دور شریک خود حلقه بزند.

شیوه کار تشک جدید به این شکل است که بخش های بالایی و پایینی آن به تعدادی لایه موازی تقسیم شده اند. به این ترتیب آن دسته از افرادی که عادت دارند به یک طرف بخوابند، خواهند توانست یک دست خود را بین لایه های بالایی فرو کنند و شکم خواب ها نیز می توانند به راحتی پای خود را خم کرده و با آسودگی بخوابند.

خبرگزاری «رویترز» هم از انجام پژوهشی خبر داده که بر خلاف باورهای رایج در میان مردم، نشان می دهد که مردان بیش از زنان از بوسه و در آغوش کشیدن لذت می برند.

«جولیا هیمن»، مدیر مؤسسه کینزی از دانشگاه ایندیانا می گوید: «برخی از باورهای ما، زاییده احساس درونی ما است. یعنی اینکه ما راحت تریم که فکر کنیم مردان رابطه جنسی را ترجیح می دهند، یا برای مثال زنان، معاشقه را بیش از سکس می پسندند.»

پژوهش فوق همچنین نشان داد که بر خلاف مردان، زنان به مرور زمان در رابطه خود با شریک خود احساس رضایت بیشتری می کنند.

طراحی تشک آغوش در سال ۲۰۰۷ برنده جایزه «رد دات» شد و در ۲۰۰۸ جزو طرح های شرکت کننده در دور نهایی رقابت انجمن طراحان صنعتی آمریکا بود.

مخترع این محصول هم اینک در جست و جوی سرمایه گذار مناسب - یا شریک تجاری احتمالی - است تا ابداع خود را به مرحله تولید انبوه برساند.
XS
SM
MD
LG