لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۰:۳۴

طراحی ساختمان مجهز به توربین آبی، خورشیدی و بادی در هلند


کشور هلند که پيش از اين طرح سلول‌های خورشيدی با امکان نصب روی آسفالت خيابان را اجرا کرده بود، حالا در پروژه تحول آسياب‌های بادی هم پيشگام شده است.

به گزارش سايت گريست، شرکت «ويندويل» هلند اعلام کرده که نسل جديدی از آسياب‌ جدید بادی در «روتردام» می‌سازد که ارتفاع آن به ۲۲۸ متر می‌رسد.

تمامی قطعات اين آسياب بادی از منابع سبز و غيرمضر برای طبيعت ساخته شده است و نه فقط توربين توليد انرژی، که يک مجتمع مسکونی خواهد بود.

سايت اسميتسونين هم در معرفی اين پروژه نوشته است: «اين بنای عظيم نه فقط توربين بادی، که بخشی از آن در آب بوده و از انرژی آب و همچنين از بارش باران تغذيه شده و به سلول‌های خورشيدی هم مجهز خواهد بود و چرخه استفاده زيست‌گاز هم خواهد داشت».

در حلقه داخلی اين بنای دايره‌ای شکل، ۷۲ آپارتمان و ۱۶۰ اتاق هتل ساخته می‌شود. در حلقه بيرونی آن، ۴۰ کابين متحرک قرار دارد که مانند چرخ و فلک معروف لندن به نام «چشم لندن» - لاندن آی – خواهد بود.

ديوارهای فاصل در اين بنا از جنس «ديوار هوشمند» خواهد بود که در آن تصاوير پانوراما به نمايش درآمده و اطلاعات لازم و دما در آن نشان داده می‌شود. قرار است همچنين رستوران و فروشگاه‌هايی هم در اين بنای بزرگ ساخته شود.

فناوری لازم برای ساخت اين بنا در حال حاضر مراحل تکميلی خود را دنبال می‌کند.

به گزارش «اسميتسونين» فناوری ساخت اين بنا چند سال طول می‌کشد تا به توليد برسد.

«دوزان بيوپل» معمار اين ساختمان می‌گويد در صورت تکميل توربين بادی بدون ملخ، می‌توان اين بنا را تا سال ۲۰۲۵ به پايان رساند.

XS
SM
MD
LG