لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۴۰
گزارش‌ها حاکی است محمد نوری‌زاد که گزارش شده بود روز دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت، در شهر شیراز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده، از زندان «آزاد و به تهران بازگردانده شده»، اما بار دیگر به شیراز برگشته است.

به گزارش روز سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت، پایگاه خبری مجذوبان نور که پیشتر خبر بازداشت آقای نوری‌زاد را منتشر کرده بود، او پس از بازداشت به دست ماموران وزارت اطلاعات، با پرواز ساعت ۱۹ از فرودگاه شیراز به تهران منتقل شده است.

این گزارش همچنین می‌گوید که آقای نوری‌زاد به کسانی که او را دستگیر کرده‌اند گفته بود که اگر او را به تهران بازگردانند، به محض رسیدن به شیراز بازمی‌گردد.

به نوشته وب‌سایت خبری مجذوبان نور که اخبار مربوط به دراویش گنابادی را بازتاب می‌دهد، محمد نوری‌زاد حوالی ساعت ۹ شب دوشنبه به تهران رسیده و به دلیل نبود پرواز بازگشت، با اتوبوس راهی شیراز شده است.

این گزارش می‌گوید که آقای نوری‌زاد قصد داشته پیش از دستگیری با مادر فرشید یداللهی، امید بهروزی و کسری نوری که از افراد دستگیر شده در پرونده دراویش گنابادی هستند دیدار کند.

محمد نوری‌زاد، مستندساز و مخالف سیاست‌های حکومت ایران، به تازگی در وب‌سایت شخصی خود نوشته بود که عازم شیراز است و دعوت کرده بود کسانی که تمایل دارند با او دیدار کنند٬ ساعت ۱۰ صبح دوشنبه در حافظیه شیراز حاضر شوند.

آقای نوری‌زاد منتقد سیاست‌های علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، است و در نامه‌های سرگشاده‌ متعددی خطاب به او، نسبت به وضعیت آزادی‌ها در کشور، فعالیت‌های اقتصادی سپاه، احکام قضایی علیه مخالفان سیاسی و حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران جنبش سبز، اعتراض کرده، امری که بارها منجر به بازداشت او شده است.

گزارش پایگاه خبری مجذوبان نور حاکی است که محمد نوری‌زاد روز سه‌شنبه و پس از بازگشت به شیراز، با پروین نوری، مادر کسری نوری، دیدار کرده است.

محمد نوری‌زاد در توضیح زمانی که دستگیر شده به خبرنگار مجذوبان نور گفته است که از زمان دستگیری تا انتقال به فرودگاه تهران گوشی‌ تلفن او در دست ماموران اطلاعات بوده و پس از آن نیز تلفن همراه خود را در طول مسیر تهران تا شیراز خاموش نگه داشته است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG