لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۴۱

گفتگوی اختصاصی رادیو فردا با ستاره ایرانی «هوملند»


نوید نگهبان، ستاره سریال پرطرفدار آمریکایی «هوملند» در گفتگوی اختصاصی با رادیو فردا از کار و آشنایی با تیم «هوملند» و پروژه های آینده اش می گوید.

هوملند یا همان میهن، سریالی که دو فصل از آن از شبکه شوتایم در آمریکا پخش شده و داستان یک مثلث است: یک افسر اطلاعاتی در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا سی‌آی‌ای، یک نظامی از جنگ برگشته و احتمالا دستیار گروهی تروریست او البته شخصیتی کلیدی به نام ابونذیر، با بازی نوید نگهبان. هوملند سریال پرطرفداری است و حتی سریال مورد علاقه باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا هم هست.

نوید نگهبان، متولد مشهد در ایران و تحصیلکرده تئاتر و هنرپیشگی در آلمان و حالا مقیم لس آنجلس در آمریکا و بازی در سریالی موفق و پرطرفدار چون هوملند. نوید با رادیو فردا از این سریال و شخصیت ابونذیر می گوید.

***
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:51 0:00
لینک مستقیم

چطور شد با تیم هوملند شروع به کار کردی؟

فیلمنامه رو از قبل خوانده بودم چون برای قسمت معرفی یک مجموعه یا همان پایلوت وقتی می خواهند کار کنند، داستان را برای ایجنت ها یا نماینده ها می فرستند. ما یک نویسنده خوب داشتیم به نام «شوله ولپی» که کتابی داشت در مورد فروغ فرخزاد و چند نویسنده دیگر که آن را ترجمه کرده بود. وقتی ما هرکدام چند صفحه از کتاب را می خواندیم، یکی از کسانی که آن جا بود، «هاوارد گوردون» تولید کننده هوملند بود.

من هاورد را از زمان سریال ۲۴ می شناختم و به او گفتم از فیلمنامه خوشم آمده و پرسیدم چه کسی قرار است این شخصیت را بازی کند؟ گفت که هنوز دارم فکر می کنم. گفتم نظرت راجع به من چیه؟ گفت چرا نه، برای مصاحبه بیا...

یعنی دقیقا وقتی فیلمنامه را خواندی، نقش خودت را پیدا کرده بودی؟

بله، دقیقا می دانستم که نقش ابونذیر را می خواهم. این نقش در فیلمنامه پایلوت حتی دو خط بیشتر دیالوگ ندارد. مدیر و نماینده من می گفتند مگر دیوانه ای که می خواهی خودت را برای دو خط درگیر کنی؟ من اما گفتم این داستان ارزشمند است و ارزشش را دارد. بعد واسه مصاحبه رفتم و «آلکس گانزا» که تهیه کننده دیگری این سریال هست هم آن جا بود. با هم صحبت کردیم و نقش را گرفتم.


چه شد با این نقش کوتاه در پایلوت فکر کردی خوب درمیاد؟

تیم تولید را از زمان کار روی ۲۴ می شناختم و وقتی فیلمنامه را خواندم دیدم متنی انقلابی و خیلی باجرات است. تا به حال ما فیلمنامه ای به این شکل در تلویزیون آمریکا نداشتیم.

از چه نظر؟

از این نظر که قصد تولید قهرمان ندارد و اشتباهات شخصیت های داستان نشان داده می شود. این خیلی توجه مرا جلب کرد و وقتی فیلمنامه را خواندم، تصوری که از ابونذیر داشتم، یک انسان و یک مرد بود که در موقعیتی قرار گرفته و به خاطر خواسته های خودش می خواهد بجنگد. حالا از کجا آمده مهم نیست. شخصیت او چند لایه است و توجه من را خیلی جلب کرد و فکر کردم می توانم لایه های مختلف آن را نشان بدهم. حتی وقتی برای مصاحبه رفتم، اجرای تمرینی نکردم ما فقط در یک اتاق نشستیم و حرف زدیم تا ببینیم من آیا همان تصویر آن ها را دارم یا نه که دقیقا همه یک تصویر مشترک داشتیم.


نمی خواهم چیزی را لو بدی اما از این بابت می گویم که دوستان می پرسیدند از ابونذیر بپرس فصل سوم برمی گردد یا نه؟

امیدوارم خدا گوش شنوا داشته باشد.

انتظار داشتی فیلمی در مورد شخصیت هایی حساس در آمریکا مانند کسی که از جنگ برگشته یا نماینده کنگره آمریکا است، این قدر طرفدار داشته باشد؟

فکر می کنم یکی از چیزهایی که باعث شد این قدر جلب توجه کند، این است که ما خیلی وقت ها نتیجه کارهای خودمان را نمی بینیم. برای مثال فکر تو داری با ماشین رانندگی می کنی و باران آمده و حواست نیست از یک گودال آب رد شدی و روی یک خانمی که با بچه اش در خیابان است، آب پاشیدی. ولی اگر بتوانی راننده را از ماشین درآوری و نشانش بدی چه کار کردی، فکر می کنم آن وقت راننده به کاری که کرده، بیشتر فکر می کند.

من فکر می کنم کاری که این سریال کرده، باعث شده مردم به کارهای خود بیشتر فکر کنند. برای مثال من در اسرائیل بودم و ما قسمت اول و دوم فصل دوم را داشتیم فیلمبرداری می کردیم و یک بار که در یک چای خانه نشسته بودم، یک نفر آمد و به من گفت: تو نقش ابونذیر را بازی می کنی؟ و وقتی گفتم بله، گفت من خواستم ازت تشکر کنم چرا که ما هیچ وقت اون طرف دیگر را ندیده بودیم و تو داری آن طرف را به ما نشان می دهی. هیچ موقع یادم نمی رود و بهترین هدیه ای بود که من گرفتم. یعنی این قدر مردم این را حقیقی دیدند که احساسات آن ها باز شده و این دید را پیدا کرده اند که آن را ببینند و فکر کنم این باعث موفقیت این سریال بوده است.

اگر نوید نگهبان در فصل سوم نباشد، بعد ما کجا تو را ببینیم؟ الان مشغول کار روی چه پروژه ای هستی؟

الان من در دو سریال تلویزیونی هستم یکی «سی اس آی نیویورک» CSI:NY که فکر کنم تا سه ماه دیگر بیرون بیاید و دیگری هم پروژه ای به نام «د گیم» یا بازی که در آتلانتا فیلمبرداری می شود و آن هم تا بهار بیرون می آید. دوستان لطف کرده اند و چند فیلمنامه هم فرستاده اند که دارم نگاه می کنم. اگر پروژه ای بود که شروع می کنیم اگر نه هم که اگر تشریف آوردین رستوران، ما سرمیز شما خدمت می کنیم!

سپاس فراوان، میدانی که طرفداران زیادی داری و هوملند را خیلی ها در ایران دنبال می کنند.

به همه سلام برسان. امیدوارم لذت ببرید از این سریال و امیدوارم مردم را روسفید کرده باشم.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG