لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۰۳

آلبوم جدید «ای سی/ دی سی»، « تیک دت» و نگاهی به «شی اند هیم» بخش‌های این برنامه تازه‌های بازار موسیقی بریتانیا است.

در برنامه موسیقی امروز هر هفته سه‌شنبه‌ها از تازه‌های بازار واقعی موسیقی بریتانیا می‌شنویم، سومین بازار بزرگ صنعت موسیقی جهان.

هر دوشنبه تازه‌های موسیقی جهان وارد این بازار می‌شود و این برنامه منتخبی از این آلبوم‌ها و تک‌آهنگ‌های جدید را مرور می‌کند. این هفته نگاهی می‌کنیم به آثاری از

AC/DC: Rock Or Bust
Take That: III
She & Him: Classics

گروه معروف استراليايی سبک هارد راک ای‌سی/دی‌سی که بيش از چهار دهه از تأسيسش می‌گذرد، پانزدهمين آلبوم استوديويی بین‌المللی خود را همین امروز در سطح جهانی (پس از انتشار در استرالیا) تحت عنوان Rock Or Bust منتشر کرده است.

اين آلبوم کوتاه‌ترین اثر گروه است و مجموع قطعه‌های آن به ۳۵ دقيقه نمی‌رسد. شاخصه ديگر اين آلبوم غيبت «ملکوم يانگ» گيتاريست ای‌سی/دی‌سی است که همين امسال به دليل بيماری از فعاليت کناره گرفت. اين هنرمند ۶۱ ساله به زوال ذهنی مبتلاست و احتمالاً هرگز به دنيای موسيقی باز نخواهد گشت.

یکی از ترانه‌های آلبوم به صورت نماهنگ عرضه شده که به نظر می‌رسد سازندگان آن عامدانه تکامل تکنیکی و محتوایی ساخت ویدیوهای موسیقی در سه دهه گذشته را نادیده گرفته‌اند.

آلبوم Rock Or Bust در ورهاوس استودیو در ونکوور تحت مدیریت «برندان اوبرایان» تهیه‌کننده آمریکایی ضبط شده و تنظیم قطعه‌ها را «مایک فریژر» به عهده داشته که بارها با ای‌سی/دی‌سی، متالیکا، اروسمیت و جو ساتریانی همکاری کرده است.

به گزارش سایت شبکه جهانی بی‌بی‌سی، در اواسط آبان‌ماه سال جاری درامر گروه ای‌سی/دی‌سی «فیل راد» به اتهام قتل دستگیر شد. وبسایت گروه از قول اعضای آن اطلاعیه‌ای منتشر کرد که که از اظهار نظر درباره ماجرا خودداری می‌کنند و اتفاق پیش‌آمده را مانعی برای انتشار آلبوم نمی‌دانند. راد روز بعد آزاد شد اما مراجع قضایی اتهام تهدید به قتل و حمل مواد مخدر را همچنان تعقیب می‌کنند.

گروه تیک دت - «۳»
گروه تیک دت - «۳»

در یک سال گذشته تهیه آلبوم هفتم گروه تیک دت به نام «۳» با فراز و نشیب‌هایی روبه‌رو بوده است، مانند از دست دادن همکاری دو عضو گروه در تهیه آلبوم جدید، رابی ویلیامز و جیسون اورنج.

با این حال هواداران این گروه معروف موسیقی پاپ بی‌صبرانه در انتظار انتشار آن بوده‌اند: این آلبوم رکورد پیش‌فروش فروشگاه اینترنتی آمازون بریتانیا را شکسته است. وبسایت «میرور» از «گری بارلو» نقل کرده که اين آلبوم ترکيبی از ايده‌های موسيقايی هشت سال گذشته گروه است.

یکی از ترانه‌های آلبوم «این روزها» هم‌اکنون در صدر جدول پرفروشترین ترانه‌های بریتانیا قرار دارد. این تک‌ترانه ماه گذشته جداگانه منتشر شده بود و دوازدهمین ترانه گروه است که به صدر جدول ترانه‌های پرفروش بریتانیا صعود می‌کند.

در نسخه دلوکس مجموعه، سه ترانه اضافی هست و نسخه سوپردلوکس آن شامل جعبه‌ای تزئینی و پنج تصویر چاپ‌شده نیز می‌شود که در نسخه‌های محدودی به دست اعضای گروه امضا شده است.

شی اند هیم - «کلاسیک‌ها»
شی اند هیم - «کلاسیک‌ها»

گروه دونفره «شی اند هیم» از «زویی دشانل» خواننده و بازیگر ۳۴ ساله و «ام. وارد» آهنگساز، خواننده و تهیه‌کننده آمریکایی تشکیل شده و آلبوم پنجم آنان تحت عنوان «شی اند هیم: کلاسیک‌ها» همین امروز روانه بازار شده است.

همانطور که از نام مجموعه برمی‌آید، ۱۳ ترانه آن بازخوانی آهنگ‌های کلاسیک و به یادماندنیست که با اجرای ارکستری بیست نفره به صورت اجرای زنده ضبط شده است.

تهیه این آلبوم سال گذشته پس از پایان همکاری شی اند هیم با شرکت تولید موسیقی مستقل «مرج رکوردز» و امضای قرارداد گروه با شرکت بزرگ کلمبیا رکوردز آغاز شد.

زویی دشانل که با بازی در فیلم‌هایی چون «راهنمای مسافران کهکشان» و مجموعه تلویزیونی «استخوان‌ها» به شهرت رسید، از سه سال پیش در سریال کمدی «دختر جدید» نقش اول را ایفا می‌کند و ترانه تیتراژ سریال را خود ساخته و اجرا کرده است.

XS
SM
MD
LG