لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۰۱

برپایی جشنواره نوروز با حضور رییس جمهوری ایران در کابل


اخبار راديو اروپای آزاد، راديو آزادی - پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۳
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

اخبار راديو اروپای آزاد، راديو آزادی - پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۳

اخبار راديو اروپای آزاد، راديو آزادی - پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۳:

در افغانستان، حامد کرزی رييس جمهوری اين کشور ميزبان جشنواره عيد نوروز است. مقامات رسمی از کشورهای همسايه افغانستان، در اين جشنواره حضور دارند. رييس جمهوری افغانستان به همراه همتايان خود از کشورهای ايران، پاکستان و تاجيکستان، بر برنامه مشترک و دنباله‌دار برای مقابله با تروريسم، تاکيد کردند.

در پاکستان، امدادگران يک بيمارستان دولتی تظاهرات کرده و خواستار افزايش حقوق شدند. معترضان می‌گويند حقوق آن‌ها با توجه به افزايش تورم، تغيير نکرده است. متوسط حقوق امدادگران در استان خيبر پاختونخووای پاکستان، چيزی معادل ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار درماه است.
در روسيه، فعالان عفو بين‌الملل همايشی اعتراضی با هدف مقابله با مجازات اعدام برگزار کردند. اين همايش مقارن با ارائه گزارش سالانه عفو بين‌الملل در مورد آمار مجازات اعدام در کشورهای مختلف جهان برگزار شد.

در گرجستان، حاميان ميخائيل ساکاشويلی، رييس جمهوری سابق گرجستان در تفليس پس از اين که او برای ادای توضيحات به دادگستری احضار شد، در مقابل دفتر دادستانی تجمع کردند. آقای ساکاشويلی برای توضيح در مورد پرونده‌هايی چون مسموم شدن «زوراب ژاوانيا» نخست وزير سابق گرجستان در سال ۲۰۰۵ و مرگ «بدری پاتارکاتسشويلی» از متمول‌هايی که شش سال قبل فوت کرد، به دادگستری فراخوانده شده است. آقای ساکاشويلی از حضور برای توضيح در دفتر دادستان، خودداری کرده است.

در بلاروس، نمايشگاهی با عنوان «ده قرن هنر بلاروس» در مينسک افتتاح شد. در اين نمايشگاه ۵۰۰ اثر جمع‌آوری شده که شماری از اين آثار به عهد بيزانتين بازمی‌گردد.
XS
SM
MD
LG