لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۱۹

کلاس درس برای کودکان تحت معالجه سرطان در گرجستان


بررسی اخبار رادیو اروپای آزادی، رادیو آزادی - چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

بررسی اخبار رادیو اروپای آزادی، رادیو آزادی - چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲

در شهر کراچی در پاکستان نيروهای امنيتی و پليس يک روز پس از کشته شدن «حضرت علی» از فرماندهان طالبان به دست نيروهای امنيتی، در جست وجو و به دنبال ديگر عوامل شبه نظامی طالبان هستند. پليس پاکستان می گويد صدها مظنون را در جريان اين عمليات در يکی از پرجمعيت ترين شهرهای اين کشور، دستگير کرده است.

در تاجيکستان، «آلکسی ميلر» رييس شرکت «گاز پروم» روسيه با «امام علی رحمان» رييس جمهوری تاجيکستان ديدار و در مورد پروژه های گسترش خطوط گاز، گفت وگو کرد. ميلر گفت علاقمند است پروانه های بيشتری برای گسترش عمليات استخراج گاز دريافت کند. شرکت گاز پروم از ۲۰۱۰ تاکنون دو پروژه استخراج گاز به مبلغ ۱۵۰ ميليون دلار در تاجيکستان سرمايه گذاری کرده است.

در شرق بوسنی – هرزگوين، ماموران تجسس و آگاهی توانستند شماری از مظنونان کشته شده در جريان جنگ سال های ۱۹۹۰، شناسايی کنند. در پی بسته شدن موقت سد شهر «ويسه گراد» ماموران و کارشناسان توانستند به بستر رودخانه «درينا» دست يافته و در آن جا جست وجو کنند. دو سال پيش در همين مکان اجساد نزديک به ۲۰۰ تن از مسلمانان قربانی جنگ کشف شده بود.

در اوکراين و پس از بارش سنگين باران، شهر «کيرووهراد» با سيل و فراگرفتن آب روبرو شد. در پی فرو رفتن خوابگاه دانشجويان دانشگاه پزشکی در آب، صدها تن از دانشجويان در حالی که سقف خوابگاه آن ها در حال تعمير بود، سرپناه خود را از دست دادند.

در گرجستان، بزرگترين بيمارستان کودکان اين کشور کلاس هايی راه اندازی کرد که کودکانی که تحت درمان طولانی مدت برای سرطان خون قرار دارند، بتوانند درس و مدرسه خود را ادامه دهند. اين پروژه، محصول همکاری مشترک وزارتخانه های آموزش و بهداشت اين کشور است.

در تاتارستان، طراحان محلی مدل پيشنهادی خود برای نوع پوشش مدرن زنان مسلمان را ارائه کردند. اين نمايشگاه مد در جريان هفته دوستی ميان زنان تاتارستان و ايران و به ميزبانی کنسولگری ايران، وزارت فرهنگ منطقه ای و اتحاديه زنان مسلمان تاتارستان، برگزار شد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG