لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۲۱

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که همراه با نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش در شبکه پنج صداوسیما حضور داشت، اتهامی علیه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مطرح کرد. بررسی‌ رسانه‌های ورزشی نشان می‌دهد این اتهام، عاری از واقعیت است.

در این برنامه زنده تلویزیونی، نصرالله سجادی با حمایت از تصمیم «کمیته ارزیابی مربیان خارجی» در توضیح دلایل رد صلاحیت زلاتکو کرانچار سرمربی کروات تیم ملی امید گفت حتی کفاشیان هم مستندات علیه کرانچار را تایید کرده است.

این کمیته تازه تاسیس در وزارت ورزش، مدعی است کرانچار که سابقه هدایت تیم‌های ملی کرواسی و مونته‌نگرو را دارد و در ایران هم هدایت سپاهان را برعهده داشته و روی نیمکت سرمربیگری پرسپولیس نشسته، «فردی است دائم‌الخمر و حتی در رختکن تیمش هم الکل می‌نوشد».

پس از این اظهارات، رحیم زارع نماینده بوانات، آباده و خرم‌بید گفت در صفحه اینستاگرام کی‌روش نیز عکس‌هایی وجود دارد که ضد ارزش است و اگر وزارت قصد حفظ ارزش‌ها را دارد چرا با کی‌روش مقابله نمی‌کند؟

نصرالله سجادی هم از زارع خواست اگر مستنداتی دارد به وزارت ورزش ارائه کنید «تا اقدامات لازم» صورت بگیرد.

رسانه‌های ورزشی در ایران نوشته‌اند جست وجوی نام کارلوس کی‌روش در اینستاگرام نتیجه‌ای نداشت، غیر از پیدا شدن دو صفحه مربوط به او که توسط طرفدارانش اداره می‌شود و صفحه رسمی به شمار نمی‌آید.

مشخص نیست این نماینده مجلس به کدام صفحه اشاره کرده و چه عکس‌هایی در این صفحه دیده که آن را مغایر با «فرهنگ و ارزش‌های پذیرفته شده در جامعه» دانسته است.

روزنامه ورزشی ۹۰ نوشته: «در صفحه هواداران کی‌روش عکس‌هایی از این مربی منتشر شده که هیچ یک از آنها ضدارزش نیست و اگر عکسی نیز منتشر شده باشد به او ارتباطی پیدا نمی‌کند، زیرا معلوم نیست صفحه توسط چه کسانی اداره می‌شود.»

جست وجو در اینستاگرام ساده است. سرویس ورزشی رادیوفردا نیز این کار را انجام داد و عکسی پیدا نشد که تاییدی بر اظهارات نماینده مجلس باشد. مگر تصاویری از تمرینات و مسابقات باشگاهی و تیم ملی ایران. حتی عکس‌هایی از کاولوس کی روش و همسرش در اصفهان و شیراز منتشر شده که همسرش حجاب اسلامی دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، همان فردی است که در جریان شکایت وزارت ورزش از علی دایی، توسط دایی برای دفاع از او در برنامه ۹۰ به روی خط برنامه دعوت شد.

دایی گفت: «یک مرد پیدا شده که از حق و حقیقت حرف می‌زند. شما اجازه بدهید این مرد بیاید روی خط و بگوید.»

عادل فردوسی‌پور پاسخ داد شماره‌اش را نداریم اما دایی جواب داد: «تلفن خانه و موبایل آقای دکتر را دارم. آقای گل فوتبال جهان اصرار می‌کرد تا این نماینده روی خط بیاید.»

رحيم زارع در معرفی سوابق ورزشی‌اش گفت که بازی ايران و استراليا را تماشا کرده است. حتی در تمجيد از دايی با ۱۰۹ گل ملی، فقط گفت او پاس گل داده مقابل استراليا. سپس تاکيد کرد آماده استيضاح وزير ورزش هستيم. پيش از آن نيز ۳۰ امضا جمع کرده بود برای استيضاح وزير کشاورزی.

حالا این نماینده مجلس در حالی علیه سرمربی تیم ملی موضع گرفته و روزنامه ۹۰ هم تیتر «جنجال اینستاگرامی علیه کی‌روش» را روی جلد برده که درخواست سرمربی تیم ملی در اردوی فشرده آفریقای جنوبی، بار دیگر بی پاسخ مانده است.

کی‌روش می‌گوید: «عاجزانه از مسئولان ایران می‌خواهم، اجازه دهند بازیکنان سرباز یعنی مهرداد پولادی، سروش رفیعی و حسین ماهینی برای تیم ملی به میدان بروند.»

XS
SM
MD
LG