لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۲۶

کشته شدن ۳۰ شورشی طالبان در افغانستان


حملات مشترک و گسترده ناتو و ارتش ملی افغانستان بر علیه شورشیان طالبان آغاز شده است.

طی دو روز از شروع عمليات نوک عقاب ، ۳۰ تن از شورشيان طالبان در شهرستان های رژی و پنجوايی استان قندهار کشته شده اند.


اين عمليات توسط ارتش و پليس ملی افغانستان با همکاری نيروهای متحد و به فرماندهی ناتو در قندهار انجام می شود. ژنرال ون لون، فرمانده نظاميان ناتو در جنوب افغانستان در کنفرانس مشترک خبری با ژنرال رحمت الله روفی فرمانده ارتش این کشور گفت: اين عمليات برای ايجاد زمينه های بيشتر بازسازی در اين دو شهرستان آغاز شده است.


در همین حال، اسد الله خالد، استاندار قندهار، در جمع خبرنگاران آمار کشته شدن ۳۰ تن از شورشيان را تاييد کرد.


وی همچنین تایید کرد که در ميان کشته شدگان ، اجساد دو تن از فرماندهان پیشين طالبان نيز ديده می شود. به گفته استاندار قندهار، در اين عمليات رييس وقت امر به معروف و نهی از منکر طالبان نيز به قتل رسيده است.


اين تازه ترين درگيری ها در شهرستان های پنجوايی و رژی در يک ماه اخير است.


همچنین روز گذشته در يک حمله انتحاری از سوی شورشیان طالبان در استان شرقی خوست به سربازان ائتلاف، يک تن کشته و شش نفر ديگر زخمی شدند.


در ميان دست گير شدگان عامل اصلی بمب گذاری ها و حملات انتحاری و دلال اسلحه در آن استان که هويت او هنوز فاش نشده، نيز به دست نيروهای ائتلاف افتاده است


اين حمله انتحاری در شهرستان نادرشاه کوت استان خوست اتفاق افتاد.


به گزارش خبرگزاری ها، از آغاز سال جاری خورشيدی تاکنون اين نهمين حمله انتحاری در استان خوست است.


دفتر امور رسانه های نيروهای ائتلاف اعلام کرد ۱۰ تروريست مظنون در استان شرقی کندور یکشنبه گذشته در جريان عمليات مشترک نيروهای ارتش افغانستان و سربازان ائتلاف دستگير شده اند.


گفته شده در ميان دست گير شدگان عامل اصلی بمب گذاری ها و حملات انتحاری و دلال اسلحه در آن استان که هويت او هنوز فاش نشده، نيز به دست نيروهای ائتلاف افتاده است.


XS
SM
MD
LG