لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۴۲

جام حذفی فوتبال ايران: صعود استقلال و شکست راه آهن مقابل تيم دسته دومی


در ادامه رقابت های مرحله يک شانزدهم نهايی جام حذفی فوتبال ايران که به صورت تک بازی برگزار می شود، استقلال تهران با نتيجه ۵-۱ شيرين فراز کرمانشاه را شکست داد.

حذف تيم فوتبال راه آهن ری با سرمربيگری علی دايی مقابل تيم دسته دومی مهر کرج مهم ترين شگفتی رقابت های چهارشنبه شب بود. ماشين سازی تبريز هم در شهرآورد تبريز بر تيم ليگ برتری شهرداری غلبه کرد.

در ساير بازی ها مس سرچشمه، صبا قم، ذوب آهن اصفهان و صنعت نفت آبادان با برتری مقابل حريفان خود راهی دور بعد شدند.

استقلال تهران صدرنشين ليگ برتر فوتبال ايران در مسابقه با حريف دسته اولی اش، فرهاد مجيدی، خسرو حيدری و آندرانيک تيموريان را به همراه نداشت اما با پيروزی پر گل راهی مرحله يک هشتم نهايی شد.

اين بازی در ورزشگاه آزادی و در حضور فقط حدود هزار تماشاگر برگزار شد تا يکی از کم تماشاگرترين بازی های چند سال اخير اين تيم رقم بخورد. بارش شديد باران از جمله دلايل استقبال کم هواداران از بازی بود.

در اين بازی که کارلوس‌کی‌روش سرمربی تيم ملی فوتبال ايران نيز نظاره گر آن بود، ميلاد ميداودی در دقيقه ۳۳ با شوت زيبايی که از فاصله ای بيش از ۳۰ متر نواخت، گل اول استقلال را وارد دروازه حريف کرد تا نيمه اول با همين گل به پايان برسد.

ميداودی در نيمه دوم يک گل ديگر نيز زد. محسن يوسفی دو بار و اسماعيل شريفات، ديگر گلزنان استقلال در اين مسابقه بودند.

سجاد خسروی در دقيقه ۸۹ تک گل شيرين فراز را به ثمر رساند. پيش از گلزنی کرمانشاهی ها، مهدی رحمتی جای خود را به هادی زرين ساعد دروازه‌بان دوم تيمش داده بود.

استقلال در مرحله يک هشتم بايد به مصاف تيم دسته دومی مهر کرج برود که راه آهن ليگ برتری را حذف کرده است.

پرويز مظلومی در پايان بازی گفت: قصد داشتم به بازيکنانی که کمتر در ليگ بازی کرده‌اند ميدان بدهم و بازيکنان ذخيره نيز نمره قبولی گرفتند. آنها می‌توانند پشتيبان‌ خوبی در جام حذفی، ليگ قهرمانان آسيا و ليگ برتر باشند. چون ما برای هر ۳ جام هدف‌گذاری کرده‌ايم.

نشست خبری مجيد آقاجری و پرويز مظلومی در حالی برگزار شد که سقف سالن سوراخ بود و چکه می کرد. ريزش آب نيز موکت سالن کنفرانس را خيس کرده بود.


نتايج ساير بازی ها

راه‌آهن مقابل تيم دسته دومی مهر کرج با نتيجه ۳-۱ مغلوب شد تا ششمين تيم ليگ برتری باشد که در اين مرحله از جام حذفی کنار می‌رود.

علی دايی سرمربی راه آهن ری در پايان بازی گفت: ما حريف را دست کم گرفتيم و بلايی که نبايد سرمان بيايد، آمد. دايی در پاسخ به سوالی درباره اولتيماتوم مدير عامل باشگاه به خاطر نتايج ضعيف اين تيم، خطاب به آن خبرنگار گفت: من از اين حرف شما خنده‌ام می‌گيرد.

محمد ربيعی سرمربی مهر کرج که تيمش يکی از مهم ترين شگفتی های اين مرحله را رقم زده است گفت؛ افتخار می‌کند که از دسته سوم به دسته دوم آمده و حالا به اين مرحله از جام حذفی نيز صعود کرده اند.

تيم دسته اولی و پر سابقه ماشين سازی توانست در شهرآورد تبريز، تيم ليگ برتری شهرداری را حذف کند.

اين بازی در ۹۰ دقيقه با تساوی بدون گل به پايان رسبد. در وقت اضافه اما هر دو تيم گلزنی کردند. تا اين که ماشين سازی توانست در دقيقه ۱۰۰ توسط رسول خطيبی مهاجم سابق هامبورگ و تيم ملی ايران، از روی نقطه پنالتی به گل دوم برسد.

در اراک، تيم شهرداری ميزبان مس سرچشمه بود اما با يک گل مغلوب شد. صبا قم در خانه به مصاف پيام مخابرات شيراز رفت و ۲-۱ از سد اين تيم دسته اولی گذشت.

صنعت نفت آبادان سه بر يک مقابل گهر زاگرس به برتری رسيد تا در مرحله بعد، روياروی فولاد خوزستان قرار بگيرد.

ذوب آهن اصفهان هم ميزبان گسترش فولاد تبريز بود که در نهايت موفق شد با گل‌به‌خودی بازيکن گسترش فولاد و گل دقيقه ۸۹ محمد قاضی، در مقابل تک گل مصطفی صالحی نژاد از سد حريفش بگذرد.

بر اين اساس و با نتايجی که در جام حذفی رقم خورده است، برنامه ديدارهای مرحله يک هشتم نهايی اين بازی‌ها به شرح زير خواهد بود.

* فجر سپاسی شيراز ـ مس کرمان

* داماش گيلان ـ ماشين سازی تبريز

* ابومسلم مشهد ـ شاهين بوشهر

* پرسپوليس ـ ذوب آهن اصفهان

* مهر کرج ـ استقلال تهران

* فولاد خوزستان ـ صنعت نفت آبادان

* سياه جامگان خراسان ـ شهرداری ياسوج

* صبا قم ـ مس سرچشمه
XS
SM
MD
LG