لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۴۲

بررسی روزنامه های صبح دوشنبه ايران


بررسی روزنامه های صبح دوشنبه ایران.

پول دولتی در بانک خصوصی


روزنامه اعتماد ملی، از انتقال مشکوک وجوه بانک های دولتی به يک بانک خصوصی خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، به تازه گی، بيش از ۱۲ ميليارد تومان از وجوه سازمان بورس فلزات که تا پيش از اين در نزد بانک ملت شعبه بورس فلزات قرار داشت،به بانک سرمايه که يک بانک خصوصی است، منتقل شده است.


اعتماد ملی تاکيد کرده اين اقدام در حالی صورت گرفته که جا به جايی پول مردم که بابت معاملات واريز می کنند و به صورت امانت نزد بورس است منحصرا بايد به صاحب پول داده شود نه اينکه جهت سود آوری مورد استفاده قرار گيرد.


اين روزنامه هم چنين دولت را متهم کرده که برخی از بانک های خصوصی را به محلی برای دپو وجوه دولتی و بهره برداری غير قانونی از اموال بيت المال برای عده ای خاص تبديل کرده است.


تربیت نامزدهای خبرگان


روزنامه رسالت، از طرح امام جمعه موقت تهران برای بررسی صلاحيت کانديداهای انتخابات خبرگان در دوره های بعد خبر داده است.


اعتماد ملی، دولت را متهم کرده که برخی از بانک های خصوصی را به محلی برای دپو وجوه دولتی و بهره برداری غير قانونی از اموال بيت المال برای عده ای خاص تبديل کرده است

به نوشته رسالت در اين طرح شورای نگهبان موظف است از ابتدای تشکيل دور چهارم خبرگان رهبری که از چند روز ديگر آغاز به کار می کند، کسانی را برای ورود به دوره آينده آن در نظر گرفته و تربيت کند.


امام جمعه موقت تهران هم چنين پيشنهاد کرده که تلويزيون رسمی جمهوری اسلامی از اين پس برنامه های منظمی را برای معرفی مجلس خبرگان که مسووليت انتخاب رهبر بعدی را بر عهده دارد، پخش کند.


مرگ دانش آموز به دلیل ریزش چاه


روزنامه قدس، از مرگ يک دانش آموز بر اثر ريزش چاه مدرسه در سبزوار خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه،اين حادثه ساعت ۱۴ روز شنبه گذشته و در يکی از مدارس دخترانه سبزوار رخ داده که بر اثر آن يک دانش آموز دختر ۱۴ ساله با بر اثر ريزش چاه فاضلاب مدرسه به داخل آنسقوط کرده و جان سپرده است.


کسری بودجه و تورم بالا


روزنامه سرمايه، در يادداشتی با عنوان«تورم گريزناپذير»، نوشته روند مالی و پولی جاری در کشور در موقعيت حساس و چالش برانگيزی قرار گرفته است.


محمد طبيبيان، اقتصاددان و رييس موسسه عالی بانکداری در اين يادداشت، تاکيد کرده با توجه به کسری بودجه دولت انتظار می رفت ، هم دولت و هم مجلس با دورانديشی بيشتری آخرين متمم بودجه مبنی بر دريافت مجوز برداشت سه هزار ميليارد تومان از حساب ذخيره ارزی را مسکوت گذاشته، و آخرين روزهای سال ۸۵ را با وضعيت موجود،سپری کنند.


کیهان:برخی از مطبوعات از هر اتفاق جزيی برای زير سوال بردن دولت احمدی نژاد استفاده می کنند

طبيبيان با اشاره به مخالفت مجلس با برداشت دولت از حساب ذخيره ارزی ، نوشته که موافقت مجلس با کليت طرح تامين متمم بودجه که روز گذشته به تصويب رسيد همچنان اين نگرانی را ايجاد می کند که بحث در مورد رديف های بودجه پوششی برای ايجاد کسری بودجه های جديد باشد.


وی تاکيد کرده که در صورتی که روند کسر بودجه تشديد شود، روند تورم نيز شدت خواهد گرفت. سرمايه در عين حال به نقل از احمد توکلی، يکی از اعضای مجلس نوشته که تورم امسال به ۴۱ در صد نيز می رسد.


مطبوعات دروغ می گویند


روزنامه کيهان، برخی از مطبوعات کشور را به انتشار ادعاهای دروغ بر عليه دولت متهم کرده است.


سرمايه به نقل از احمد توکلی، يکی از اعضای مجلس نوشته که تورم امسال به ۴۱ در صد نيز می رسد

اين روزنامه با اين ادعا که برخی از مطبوعات از هر اتفاق جزيی برای زير سوال بردن دولت احمدی نژاد استفاده می کنند، نويسندگان روزنامه های منتقد دولت را غافل معرفی کرده و آنها را به سواستفاده از جايگاه مطبوعات متهم کرده است.


اعتراض نظام پزشکی به دولت


روزنامه تهران امروز، از اعتراض ریيس سازمان نظام پزشکی به دولت خبر داده و به نقل از وی نوشته بی توجهی دولت به سرانه بهداشت ظلم به مردم است.


به نوشته اين روزنامه، شهاب الدين صدر در جمع خبرنگاران گفته اگر سرانه بهداشتی ۳۷۵۰ تومانی سال ۸۶ به تصويب برسد، مجلس مجبور است پول هنگفتی را از جای ديگر به سرانه بهداشت و درمان اضافه کند در حالی که هيچ تضمينی برای پيدا کردن چنين منبعی وجود ندارد.


رييس سازمان نظام پزشکی هم چنين گفته دولت در شرايطی که خود را مدعی حقوق مردم می داند، سرانه بهداشت و درمان را کاهش می دهد و از بيمارستانها می خواهد که درآمدزايی کنند، چنين حرکتی يعنی دادن مجوز به اعمال خلاف قانون از جمله گرفتن زير ميزی از بيماران به بيمارستانهای دولتی.


XS
SM
MD
LG