لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۵۰

وضعیت نامعلوم زنان بازداشت شده


روزنامه اعتماد، در گزارشی از وضعيت نامعلوم ۳۴ تن از فعالان زنان خبر داده و نوشته دو روز مانده به روز جهانی زن، بازداشت ۳۴ نفر از فعالان زنان دومين روز را پشت سر گذاشت.


اين روزنامه ضمن درج بخشی از اعتراضات سازمان دانش آموختگان، حزب مشارکت، و کانون مدافعان حقوق بشر نسبت به بازداشت گسترده زنان، از تجمع خانوادهای بازداشت شدگان در مقابل زندان اوين خبر داده است.


اعتماد در همين حال به نقل از خانواده برخی از زنان بازداشت شده نوشته مقامات قضايی قول داده بودند تا پايان روز دوشنبه تعدادی از بازداشت شدگان را با قرار کفالت آزاد کنند اما تا پايان شب گذشته به وعده خود عمل نکردند.


اتهام تخریب دولت به روزنامه ها


روزنامه رسالت، طی يادداشتی روزنامه های منتقد دولت را به تخريب دولت متهم کرد.


نويسنده اين روزنامه با لحن تندی روزنامه های اصلاح طلب را به جنگ روانی بر عليه دولت متهم کرده و از ارایه نظرياتی غير از نظر دولت در مورد پرونده هسته ای جمهوری اسلامی در اين روزنامه ها به شدت انتقاد کرده است.


رسالت با اشاره سخنان اخير رييس جمهوری اسلامی که اعلام کرد«قطار هسته ای جمهوری اسلامی ترمز ندارد»، روزنامه ی اعتماد ملی را به خاطر واکنش به اين سخنان مورد ملامت قرار داده و نوشته که اين روزنامه قطار هسته ای مدنظر آقای احمدی نژاد را به «ماشين مشدی ممدلی نه بوق داره نه صندلی» تشبیه کرده است.


تعطیلی غذا در دانشگاه ها


روزنامه جمهوری اسلامی، از احتمال تعطیلی غذاخوری دانشگاه ها خبر داده است.


اين روزنامه به نقل از رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از تاييد آمار واقعی دانشجويان از سوی سازمان مديريت و افزايش دو برابری سرانه يارانه های غيرنقدی دانشجويان خبر داد.


رسالت با اشاره سخنان اخير رييس جمهوری اسلامی که اعلام کرد«قطار هسته ای جمهوری اسلامی ترمز ندارد»، روزنامه ی اعتماد ملی را به خاطر واکنش به اين سخنان مورد ملامت قرار داده و نوشته که اين روزنامه قطار هسته ای مدنظر آقای احمدی نژاد را به «ماشين مشدی ممدلی نه بوق داره نه صندلی» تشبیه کرده است

مهرداد فولادی نژاد تاکيد کرده در صورتی که وزارت بازرگانی نسبت به محاسبه مابه التفاوت يارانه های غير نقدی سال ۱۳۸۵ و اختصاص آن به صندوق رفاه دانشجويان اقدام نکند، احتمال دارد غذاخوری دانشجويی دانشگاه ها به دليل کسری اعتبار و کمبود يارانه های غير نقدی تعطيل شود.


پارک بانوان در شیراز


در ادامه سياست های تفکيک جنسيتی که از مدارس و دانشگاه ها آغاز شده و به تاکسی ها و پارک ها نيز سرايت کرده، روزنامه قدس، خبر داده پارک بانوان در شيراز سال آينده به بهره برداری می رسد.


به گفته جعفر قادری، شهردار شيراز، ديوارهای اين پارک به نسبت ديگر پارکها دارای ارتفاع خواهد بود.


پيشتر خبر ساخت چنين پارکی در تهران نيز منتشر شده است.


نمایندگان مجلس بودجه را بازبینی نمی کنند


روزنامه ابرار، به نقل از نايب رييس مجلس نوشته که در جريان بررسی لايحه بودجه کل کشور ۱۰۰ نماينده به صورت شناور در جلسات حضور ندارند.اين روزنامه در عين حال نوشته که برای رای گيری برای تبصرهای بودجه حدااقل بايد دو سوم نمايندگان در مجلس حاضر باشند.


هشت هزار زن برای یک شغل


روزنامه کيهان، خبر داده در لرستان برای استخدام يک نفر، هشت هزار زن در آزمون استخدامی شرکت کرده اند.


روزنامه کيهان، خبر داده در لرستان برای استخدام يک نفر، هشت هزار زن در آزمون استخدامی شرکت کرده اند

به نوشته اين روزنامه، اين خبر در جلسه کميسيون بانوان لرستان اعلام شده است. کیهان همچنین نوشته يکی از مقامات اين استان گفته در همين حال در اسفندماه سال گذشته در سفر ریيس جمهوری اسلامی به لرستان معضل بيکاری در استان مطرح و تصميماتی گرفته شد اما هنوز بازده کار مشاهده نشده است.


بیماری پرندگان در پارک پردیسان


روزنامه همشهری از اظهارات ضد و نقيض درباره بيماری مشکوک پرندگان در پارک پرديسان تهران خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه طی دو روز گذشته، انتشار شايعه ابتلای پرندگان پارک پرديسان به آنفلوانزای فوق حاد نگرانی های بسياری برانگيخته است.


همشهری با اشاره به آغاز معدوم کردن پرندگان اين پارک نوشته که هيچ مقام مسوولی حاضر نشده به خبرنگاران اين روزنامه درباره صحت وجود آنفلوانزای پرندگان يا رد آن پاسخ گويد.


XS
SM
MD
LG