لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۲۲

انتقاد کیهان از وزارت امور خارجه


روزنامه کیهان، در سرمقاله امروز خود با عنوان«صبر تا کی»، از بی نتیجه ماندن تلاش های وزارت خارجه جمهوری اسلامی برای آزادی پنج ایرانی دستگیر شده در اربیل انتقاد کرده است.


این روزنامه نوشته استراتژی صبر و انتظار به اضافه تلاش دیپلماتیک برای حل این بحران اکنون در اولویت قرار دارد، اما مسلما تنها استراتژی قابل تعقیب نیست.


کیهان نوشته گستره نفوذ و توانایی ایران در خاورمیانه و از جمله در عراق بسیار فراتر از آن است که برای رها کردن پنج ایرانی دستگیر شده که این روزنامه آنها را دیپلمات خوانده از چنگ آمریکایی ها دچار محدودیت عملیاتی باشد.


نویسنده کیهان، امریکا را به تلافی تهدید کرده و نوشته امریکایی ها باید بدانند ایران به جز چانه زنی ابزارهای فراوانی در اختیار دارد که به وقت لزوم از به کارگیری آنها فروگذار نخواهد کرد.


روزنامه کیهان، در سرمقاله امروز خود با عنوان«صبر تا کی»، از بی نتیجه ماندن تلاش های وزارت خارجه جمهوری اسلامی برای آزادی پنج ایرانی دستگیر شده در اربیل انتقاد کرده است

برخورد با بدحجابی


آغاز طرح برخورد با بدحجابی از سوی نیروی انتظامی مورد توجه اغلب روزنامه های روز یک شنبه ایران قرار گرفته است.


روزنامه اعتماد ملی، با چاپ عکس بزرگی از دستگیری دو زن توسط ماموران به خاطر بدحجابی، گزارش از روز نخست«آغاز اجرای طرح مبارزه با بدحجابی»، منشر کرده است.


به نوشته این روزنامه، طرح مبارزه با بدحجابی از صبح شنبه گذشته و با وجود اختلاف نظرهای موجود در مورد کاربردی بودن یا نبودن آن به اجرا گذاشته شد.


این روزنامه به نقل از جانشین فرمانده نیروی انتظامی نوشته:«برخورد با تمامی بخش هایی که موجب ناامنی اخلاقی می شود در دستورکار این نیرو قرار گرفته است.»


مبارزه بدحجابان با خدا


روزنامه سرمایه، ادعای یکی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم در مورد مبارزه بدحجابان با خدا را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته این روزنامه، عباسعلی اختری، یکی از نمایندگان تهران در مجلس اعلام کرده«لباس پوشیدن زننده مبارزه با خداوند متعال و مبارزه با ارزشهاست.»


اختری تاکید کرده با افرادی که بعد از تذکر و ارشاد همچنان به هنجارشکنی ادامه می دهند، باید برخورد شود.


معضل بد حجابی


روزنامه رسالت، ضمن حمایت از طرح مبارزه با بدحجابی، سخنان حمایت آمیز یکی از روحانیان قم از طرح نیروی انتظامی را منعکس کرده است.


روزنامه رسالت، ضمن حمایت از طرح مبارزه با بدحجابی، سخنان حمایت آمیز یکی از روحانیان قم از طرح نیروی انتظامی را منعکس کرده است

به نوشته این روزنامه، آیت الله مکارم شیرازی گفته«امروز مسئله بدحجابی به یک معضل رسوا کننده تبدیل شده است.»


شلاق در ملاعام


روزنامه قدس، خبر داده دو نفر به اتهام فساد اخلاقی درملاء عام شلاق خورده اند.


به نوشته این روزنامه، دادستان مانه و سملقان در این مورد گفته که دو مرد و یک زن با همکاری مردم و توسط نیروی انتظامی به جرم فساد اخلاقی دستگیر و پس از رسیدگی و تحقیقات لازم هر کدام به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شدند که این حکم برای هر دو مرد در ملاء عام و برای متهم زن در محل دیگری اجرا شده است.


تغییر یا ابقای شهردار تهران


روزنامه اعتماد ملی، از شکل گیری دو ائتلاف برای تغییر یا ابقای شهردار تهران خبر داده است.


به نوشته این روزنامه، برخی از سران جناح راست از جمله محمدرضا باهنر و حبیب الله عسگراولادی، با محمود احمدی نژاد به ائتلاف رسیده اند، تا فردی غیراز محمدباقرقالیباف را برای تهران تعیین کنند.


روزنامه اعتماد ملی، از شکل گیری دو ائتلاف برای تغییر یا ابقای شهردار تهران خبر داده است

این روزنامه در همین حال نوشته نشانه های آشکاری وجود دارد که اصلاح طلبان به کمک حامیان شهردار فعلی تهران بیایند تا تصدی او را بر شهر تهران تداوم بخشند.


روزنامه اعتماد، به دنبال اقدام سازمان مدیریت در انتشار جدول مقایسه ای حقوق معلمان و چند نهاد دولتی که در پاسخ به اعتراضات اخیر معلمان انتشار یافت، نوشته:«در ارزیابی اولیه معلمان این گزارش را ناقص، مخدوش و فاقد روح علمی و کارشناسی دانستند.»


به نوشته این روزنامه، معلمان می پرسند چرا از بین بیش از ۵۰ دستگاه و سازمان و نهاد دولتی، سازمان مدیریت حقوق و مزایای معلمان را فقط با کارکنان ارشاد، بازرگانی، تعاون، دادگستری، محیط زیست و خبرگزاری های دولتی مقایسه کرده است و وجه مشترک این دستگاه ها چیست؟


اعتماد، اقدام سازمان مدیریت را زیرکانه دانسته و نوشته چرا سازمان مدیریت میزان حقوق معلمان را با حقوق پرسنل نهادهایی چون وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات، سپاه و ارتش و یا قضات مقایسه نکرده است.


بیماری ناشناخته


روزنامه تهران امروز، در یادداشتی کوتاه با عنوان«بیماری ای که معلوم نشد چه بود»، به بیماری ناشناخته ای که در شهرستان خاش اشاره کرده که طی همان ۲۴ ساعت اول هشت نفر را کشت و ۳۷ نفر را راهی بیمارستان کرد.


در این یادداشت آمده است:«جالب اینجاست که به همین سرعت هم توسط کارشناسان وزارت بهداشت و درمان مهار شد.»


این روزنامه با اشاره به این که به گفته مسوولان وزارت بهداشت هنوز جواب آزمایش این افراد به دستشان نرسیده، از مقام های مسوول در این وزارتخانه پرسیده:«چطور یک بیماری که هنوز معلوم نشده چه هست، از کجا آمده و علت ابتلای افراد به آن چه بوده، ناگهان مهارو یا درمان می شود؟»


XS
SM
MD
LG