لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۲۱

آيت‌الله خامنه‌ای بستنی طلای برج میلاد را حرام اعلام کرد


دفتر آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در پاسخ به استفتایی در مورد خوردن بستنی طلا، اعلام کرد که هرگونه خوردن بستنی حاوی عنصر طلا، «حرام» است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی اعلام خبری مبنی بر عرضه نوعی بستنی با روکش و پودر طلای خوراکی، دفتر رهبر جمهوری اسلامی این بستنی را حرام اعلام کرده و شهرداری تهران هم گفته جلوی عرضه این نوع بستنی‌ها را خواهد گرفت.

پیشتر رسانه‌ها گزارش داده بودند که رستوران برج میلاد اعلام کرده این بستنی‌های گران قیمت که تولید آن «یک روز طول می‌کشد» باید یک روز قبل ثبت سفارش شوند و روز بعد، محصول به خریداران عرضه خواهد شد. قیمت این بستنی، ۴۰۰ هزار تومان اعلام شده بود.

در همین حال شهرداری تهران برای فاصله گرفتن از این اقدام رستوران برج میلاد از شهرداری نوشت: «رستوران برج میلاد توسط یک پیمانکار اداره می‌شود و هیچ ارتباط تشکیلاتی میان این پیمانکار با شهرداری تهران نیست.»

روابط عمومی برج میلاد تهران هم با صدور اطلاعیه‌ای ضمن «غیرمسئولانه خواندن» این‌گونه اظهارات در مورد دست داشتن شهرداری تهران در اقدامات رستوران برج میلاد تاکید کرد‌: «موضوعات مطرح شده از سوی پیمانکار رستوران گردان درباره سرو نوع خاصی از بستنی به هیچ‌وجه مورد تایید شهرداری تهران نبوده و نیست و شهرداری تهران از انجام چنین اقداماتی به طور حتم جلوگیری خواهد کرد.»

این بیانیه همچنین گفته است: «عرضه نوع خاصی از بستنی در رستوران گردان برج میلاد ایده پیمانکار رستوران گردان بوده که در رسانه‌ها مطرح شده است و به هیچ عنوان تا به حال سرو چنین بستنی در برج میلاد انجام نشده است که با توجه به حرمت شرعی و اجتماعی چنین اقدامی‌، شهرداری تهران پس از اطلاع از این امر دستور توقف موضوع را صادر کرده و مانع از انجام چنین طرحی خواهد شد.»

مسئول رستوران گردان برج میلاد پیشتر در گفت‌وگو با فارس گفته بود که بهای این بستنی ۴۰۰ هزار هزار تومان است و باید بخشی از ظروف این بستنی از خارج کشور وارد شود.

وی گفته بود که این نوع طلای خوراکی در کشور آلمان تولید می‌شود که برای عرضه این محصول، باید این نوع طلای خاص را از آلمان وارد کرد و این طلا به صورت پودر و برگه ارائه می‌شود.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG