لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۸:۱۵

جشنواره گل فوتسال ايران مقابل آمريکا


تيم ملی فوتسال ايران در دومين ديدار خود از هفتمين دوره رقابت‌های موسوم به جام جايزه بزرگ، تيم فوتسال آمريکا را شکست داد. اين رقابت ها به ميزبانی برزيل در حال برگزاری است. در شش دوره قبلی، ۵ بار برزيلی ها قهرمان شدند اما پارسال اسپانيا موفق شد نوار قهرمانی های سلسائو را قطع کند.

در رقابت های امسال، تيم ملی فوتسال ايران در نخستين ديدار خود نيز موفق شده بود بلژيک را با نتيجه‌ چهار بر دو از پيش رو بردارد.

ايران در دومين ديدار خود به مصاف تيم ملی فوتسال آمريکا رفت و توانست با هشت گل شکست سنگينی را به اين تيم تحميل کند. محمد کشاورز، علی اصغر حسن زاده و حسين طيبی هر کدام دو گل را به ثمر رساندند.

وحيد شمسايی و جواد اصغری نيز ديگر گل‌های ايران را در اين بازی به ثمر رساندند.

با اين پيروزی پر گل، فوتسال ايران با شش امتياز صعود خود را به مرحله بعد قطعی کرد. شاگردان علی صانعی با اين بازی که در سالن «آره‌نا آمادئو تکسيرا» شهر مانائوس برگزار شد، صدرنشين گروه C مسابقات شدند.

ايران در مرحله نيمه نهايی جام جهانی فوتسال در سال ۱۹۹۲ مقابل آمريکا شکست خورده بود. آمريکا در آن رقابت ها عنوان نايب قهرمانی را نصيب خود کرد.


فوتسال ایران آمریکا
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00


آمريکا از تيم های درجه اول فوتسال جهان محسوب می شود. اين تيم يک نايب قهرمانی و يک عنوان سومی از جام های جهانی نصيب خود کرده و در پنج دوره از شش دوره ای که جام جهانی فوتسال برگزار شده، در مرحله نهايی رقابت ها حضور داشته است.

فوتساليست های آمريکا همچنين از چهار دوره رقابت های فوتسال کونکاکاف، در دو دوره به عنوان قهرمانی دست يافته اند.

فوتسال ايران نيز از ۱۱ دوره جام ملت های آسيا در ۱۰ دوره روی سکوی قهرمانی ايستاده و در هر سه دوره رقابت های داخل سالن آسيا نيز جام قهرمانی را نصيب خود کرده است.

قهرمانی جام کنفدراسيون ها در سال ۲۰۰۹ نيز از ديگر افتخارت تيمی محسوب می شود که به اعتقاد برخی کارشناسان فوتسال، با تغيير حسين شمس در سمت سرمربيگری و روی کار آمدن سرمربی جديد، حاشيه های اطراف اين تيم کمتر شده است.

در ديگر ديدار گروه سوم از رقابت های جايزه بزرگ برزيل، اروگوئه مقابل بلژيک با تساوی دو بر دو متوقف شد.

ايران در نخستين بازی اش در شرايطی بر بلژيک غلبه کرد که اولين گل اين مسابقه در دقيقه ۲ اين بازی توسط آندره واندرلی برای بلژيک به ثمر رسيد.
در ادامه اما دو گل حس زاده و شمسايی نتيجه نيمه اول را ۲ بر يک به نفع تيم ايران تغيير داد.

در نيمه دوم طيبی گل سوم ايران را به ثمر رساند اما ۹ دقيقه بعد باز هم واندرلی برای بلژيک گلزنی کرد.

جواد عسگری به فاصله يک دقيقه به پايان مسابقه يعنی در دقيقه ۳۹ حساب کار را ۴ بر ۲ به نفع ايران کرد و بازی با همين نتيجه به پايان رسيد.

اين دقيقاً همان نتيجه ای بود که سال ۱۹۹۲ نيز در جام جهانی، بين اين دو تيم رقم خورده بود. جالب آن که امسال اين دو تيم در بازی دوستانه به مصاف هم رفتند که باز هم همين نتيجه ثبت شد!

در تاريخچه اين رقابت ها که طی هفت سال گذشته، همه ساله در برزيل برگزار می شود، ايران در سه دوره حضور داشته که حاصل آن دو نايب قهرمانی و يک عنوان چهارمی بوده است.

در بازی بعدی اين گروه در روز اول؛ اروگوئه با نتيجه ۷ بر صفر آمريکا را از پيش رو برداشت. به اين ترتيب، آمريکايی ها ۱۵ گل از دو بازی دريافت کرده اند و هنوز موفق به گلزنی نشده اند.

در ديگر ديدارهای روز دوم از گروه يک، برزيل با نتيجه‌ ۱۰ بر يک آنگولا را از پيش رو برداشت و گواتمالا با نتيجه‌ چهار بر يک هلند را شکست داد.

در گروه دوم، روسيه يکی از مدعيان کسب جام قهرمانی، موفق شد سه بر دو پاراگوئه را مغلوب کند. زامبيا هم با نتيجه‌ ۸-۲ مقابل کاستاريکا تن به شکست داد.

آرژانتين يکی ديگر از برترين تيم های فوتسال جهان، با نتيجه‌ چهار بر چهار مقابل جمهوری چک متوقف شد تا يکی ديگر از شگفتی های اين رقابت ها رقم بخورد. اما مجارستان در همين گروه با نتيجه‌ هفت بر پنج مقابل موزامبيک به پيروزی دست يافت.

تيم ملی فوتسال ايران آخرين ديدار خود در مرحله گروهی رقابت‌ها را مقابل تيم اروگوئه برگزار خوهاد کرد. پيروزی و يا تساوی در اين مسابقه باعث درنشينی ملی پوشان فوتسال ايران در گروه C خواهد شد.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG