لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۴۴

تساوی شهرداری و مشکی‌پوشان پرسپوليس در تبريز


مصطفی دنیزلی بعد از بازی گفت: شهرداری مستحق برد بود.
هفته بيستم ليگ برتر فوتبال ايران با تساوی ۲-۲ تيم های پرسپوليس و شهرداری با حضور ۱۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه يادگار امام تبريز به پايان رسيد. پرسپوليس در اين بازی با پيراهن دوم خود که مشکی است وارد زمين شد و شهرداری تبريز قرمز پوشيده بود.

پرسپوليس که در دومين دقيقه موقعيت ايده آل گلزنی را از دست داده بود، در دقيقه ۱۲ دروازه اش را گشوده ديد.خطای معمارزاده باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد و سعيد دقيقی مهاجم پيشين تيم ملی اين ضربه را به گل تبديل کند.

در ادامه باز شهرداری تبريز بود که در دقيقه ۲۷ توسط جعفر بذری و از روی توپ برگشتی به گل دوم رسيد. بذری در لحظه به ثمر رساندن گل مصدوم شد و ناگزير جای خودش را به شهرام گودرزی داد.

بازيکنان پرسپوليس برای جبران اين نتيجه بازی هجومی را در دستور کارشان قرار دادند و ده دقيقه بعد؛ عليرضا محمد توانست دروازه شهرداری را باز کند.

پرسپوليس در نيمه دوم برای تغيير نتيجه با دو تعويض به ميدان آمد و توانست در زمين ناهموار تبريز، حملاتی را پايه گذاری کند. در دقيقه ۶۱ علی کريمی روی پاس مهدوی کيا و با ضربه سر گل تساوی را به ثمر رساند.

مهدی مهدوی کيا در حالی که پس از شکست مقابل ملوان بندر انزلی بارها تاکيد کرده بود کاپيتان پرسپوليس نمی شود، وقتی در آغاز نيمه دوم به ميدان آمد با اصرار علی کريمی بازوبند کاپيتانی را گرفت و در جريان بازی نيز به او پاس گل داد.

در ترکيب شهرداری تبريز ابراهيم ميرزاپور، پوريا غفوری، ابوالفضل حاجی زاده، زادکوويچ، بهنام داداشوند، حبيب گردانی، کمال کاميابی نيا، رسول پيرزاده (مهدی محمد زاده)، جعفر بذری (شهرام گودرزی)، ميثم بائو (بيرانوند) و سعيد دقيقی بازيکنانی بودند که علی اصغر مديرروستا به ميدان فرستاد.

ميثاق معمارزاده، مجتبی شيری، حسين بادامکی (مهدی مهدوی کيا)، محمد نوری، غلامرضا رضايی، ابراهيم شکوری، عليرضا محمد، مازيار زارع، علی کريمی، جواد کاظميان (وحيد هاشميان) و مهرداد اولادی نيز مردان پرسپوليس در اين مسابقه بودند.

پس از اين مسابقه علی پروين مدير راهبری پرسپوليس گفت: زمين آنقدر نامطلوب بود که نبايد درباره‌اش حرف زد. کريمی وقتی پا به توپ می‌شد توپ مقابل او می‌پريد و اين طرف و آن طرف می‌رفت. اين کيفيت زمين اجازه نداد کريمی جادوگری خودش را انجام دهد. اميدوارم تبريزی ها برای اين زمين فکری کنند.

پروين همچنين با اشاره به مهدی مهدوی کيا گفت: يکی از مسائلی که نبايد فراموش کرد کار قشنگ کريمی و دادن بازوبند به مهدی بود.

مصطفی دنيزلی نيز در نشست خبری گفت: من هميشه از ديدارهايی که مساوی تمام ‌شود ناراحت می‌شوم ولی با توجه به روند اين بازی، نتيجه مساوی بد نبود. برگشتن از نتيجه ۲ بر صفر به مساوی کار راحتی نيست، اعتراف می‌کنم که شهرداری مستحق برد بود.

او در پاسخ به اين سئوال که عملکرد معمارزاده چگونه است، گفت: دروازه بان ما اشتباهاتی دارد که بايد آنها را برطرف کنيم.

دنيزلی در خصوص عملکرد مهدی مهدوی‌کيا نيز با اشاره به تجارب او وعده داد که در آينده قابليت‌های مهدوی‌کيا به شکل بهتری نمايان خواهد شد.

وضعيت ايمون زايد مهاجم ليبيايی پرسپوليس که آقای گل ليگ ايرلند است، از ديگر پرسش هايی بود که دنيزلی به آن پاسخ داد و گفت: در حال حاضر بازيکنانی داريم که شرايط بدنی بهتری نسبت به او دارند.

علی اصغر مديرروستا سرمربی شهرداری تبريز هم گفت: پرسپوليس بازيکنان با تجربه‌ای دارد، آنها کاری کردند که بازيکنان شهرداری احساسی عمل کنند. به بچه‌ها گفته بودم حفظ توپ کنند اما ناخودآگاه عقب‌نشينی کردند. از امتيازی که گرفتيم راضی نيستم زيرا ۳ امتيازی که برای ما بود را به راحتی از دست داديم.


جدول ‌رده‌بندی در پايان هفته بيستم

۱- استقلال تهران ۴۰ امتياز
۲- تراکتورسازی تبريز ۳۶ امتياز
۳- نفت تهران ۳۶ امتياز
۴- صبا قم ۳۶ امتياز
۵- سپاهان اصفهان ۳۴ امتياز
۶- فولاد خوزستان ۳۰ امتياز
۷- پرسپوليس تهران ۲۶ امتياز
۸- داماش گيلان ۲۶ امتياز
۹- صنعت نفت آبادان ۲۶ امتياز
۱۰- سايپا البرز ۲۵ امتياز
۱۱- شهرداری تبريز ۲۴ امتياز
۱۲- ذوب آهن اصفهان ۲۴ امتياز
۱۳- ملوان بندرانزلی ۲۲ امتياز
۱۴- مس کرمان ۲۲ امتياز
۱۵- شاهين بوشهر ۲۰ امتياز
۱۶- راه‌آهن ری ۱۹ امتياز
۱۷- فجرسپاسی شيراز ۱۹ امتياز
۱۸- مس سرچشمه ۱۴ امتياز

برنامه هفته بيست و يکم

پنجشنبه – بيست و نهم دی، ۱۹ ژانويه

تراکتورسازی - داماش، ورزشگاه يادگار امام تبريز
ملوان - شاهين، ورزشگاه تختی انزلی
فجرسپاسی - استقلال، ورزشگاه حافظيه شيراز
مس کرمان - صنعت نفت، ورزشگاه باهنر کرمان
فولاد - ذوب آهن، ورزشگاه تختی اهواز

جمعه – ۳۰ دی، بيستم ژانويه

راه آهن - نفت ، ورزشگاه اکباتان تهران
سپاهان - شهرداری ، ورزشگاه فولادشهر
سايپا - صبا، ورزشگاه انقلاب کرج
پرسپوليس - مس سرچشمه، ورزشگاه آزادی

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG