لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۵۱
در آخرين بازی از هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال ايران، تيم استقلال تهران در حضور کمتر از ۱۰ هزار نفر با برتری ۲-۱ مقابل فولاد خوزستان باردیگر به صدر جدول بازگشت.

شاگردان پرويط مظلومی پيش از برتری در اين مسابقه، صدر جدول را به مدت ۹۰ دقيقه به تراکتورسازی تبريز واگذار کرده بود.

رقابت برای صدرنشينی در ليگ برتر به اوج خود رسيده است؛ تراکتورسازی هفته آينده در حساس ترين بازی از هفته بيست و سوم ميزبان استقلال است و در صورت برتری بر مهمان خود، می تواند صدر جدول را باردیگر نصيب خود کند.

سپاهان نيز با درخشش در نيم فصل دوم ليگ برتر، منتظر لغزش از استقلال و تراکتورسازی است تا از عنوان قهرمانی خود در اين رقابت ها دفاع کند.

پرسپوليس که شکست سنگينی را در آبادان متحمل شد، هفته آينده ميزبان ذوب‌آهن اصفهان است. فولاد خوزستان نيز در شهرآورد اين استان ميزبان صنعت نفت آبادان خواهد بود.

مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنيف عمران‌زاده، ميثم حسينی، خسرو حيدری، کيانوش رحمتی، علی حمودی، مجتبی جباری، فريدون زندی (دقيقه ۸۰ الونگ الونگ)، آرش برهانی (دقيقه ۸۹ اسماعيل شريفات) و ميلاد میداودی بازيکنان استقلال در اين مسابقه بودند.

نيمه نخست اين بازی با برتری محسوس ميزبان اما بدون گل به پايان رسيد. در نيمه دوم و با از دست رفتن موقعيت های گلزنی توسط برهانی، حيدری و جباری، همچنين يک موقعيت خطرناک فولاد، سرانجام قفل دروازه ها شکست.

آرش برهانی در دقايق ۶۰ و ۷۷ برای استقلال گلزنی کرد. گل اول او روی ارسال مجتبی جباری و با شوت سر ضرب از زاويه بسته به ثمر رسيد.

گل دوم با خروج اشتباه سليمی دروازه بان فولاد رقم خورد. برهانی توپ را با دريبل سرپا در دايره ميانی زمين در اختيار گرفت و در يک کورس طولانی، در شرايطی که بازيکنان فولاد در زمين تيم حريف جا مانده بودند، موفق به گشودن دروازه اين تيم شد.

رضا نوروزی مهاجم پر تلاش فولاد هم در دقيقه ۹۳ در پی دفع ناقص رحمتی، تک گل سرخپوشان خوزستان را به ثمر رساند.

در جريان بازی دو تيم بارها به تصميمات داور معترض بودند. در صحنه ای مشکوک که استقلال به سمت دروازه فولاد حمله کرده بود، ميلاد میداودی در محوطه جريمه به زمين افتاد. استقلالی ها معتقد بودند که اين صحنه پنالتی است و به تصميم يدالله جهانبازی اعتراض کردند. فولادی ها نيز در يک صحنه معتقد به ناديده گرفته شدن خطای پنالتی بودند.

میداودی پس از بازی تاکيد کرد که بازيکن فولاد روی او مرتکب خطای پنالتی شده. حکيم نثاری بازيکن فولاد هم معتقد بود بازيکنان استقلال با خطای پنالتی او را متوقف کرده اند.

ميشايل هنکه تمرين دهنده آلمانی استقلال در پايان بازی گفت: تيم ما نشان داد که به حق در طول فصل در بالای جدول ايستاده و بايد در تمام بازی‌هايمان تا آخر فصل بجنگيم.

هنکه در پاسخ به پرسشی درباره تمرينات اين تيم گفت: صددرصد برای تمرين ها من جوابگو هستم ولی هميشه با مظلومی هماهنگ هستيم.

پرويز مظلومی نيز گفت: در دو هفته آينده بازی‌های بسيار مهمی پيش رو داريم ولی بازيکنان ما بازی‌های مهم را بهتر بازی می‌کنند. مثلا همين فولاد يکی از رقبای سخت ما بود که توانسته بود نفت را در تهران شکست دهد. بازيکنان ما نشان داده‌اند که حريف هرچقدر بزرگتر باشد، انگيزه بيشتری برای پيروزی دارند و بهتر کار می‌کند.

مظلومی که در دو هفته گذشته با شعارهای تند هواداران مواجه شده بود، در خصوص روند مسابقه و کيفيت بازی گفت: غفلت کرديم و به فولاد فرصت داديم اما موقعيت‌های ما بهتر بود و روی کارهای تمرين شده گلزنی کرديم. می‌دانستيم فولادی ها وقتی از حريف عقب می‌افتند تاکتيک ‌شان به هم می‌ريزد. اساس کار فولاد ارسال توپ برای نوروزی بود. آنها بعد از آن که گل خوردند جلو کشيدند و ما می‌توانستيم گل‌های بيشتری بزنيم.
مجيد جلالی پس از شکست تيمش گفت: خيلی چيزها هست که در تمرين نمی‌توان به بازيکن ياد داد. مثل تجربه، باورها، ظرفيت ذهنی و روانی بازيکنان، نوع بازی و گرداندن بازی را نمی‌توان در تمرين ياد داد.

جلالی با اشاره به نقش دروازه بان های دو تيم در رقم خوردن نتيجه نهايی مسابقه و بی تجربگی دروازه بان فولاد، در ادامه گفت: بازيکنان ما هر موقع روحيه جبران سراغشان می‌آيد خوب می‌شوند اما هنگامی که می‌خواهند پرواز کنند، کار را زمين می‌گذارند. باور خودم اين بود که اگر استقلال را می‌برديم شانس قهرمانی هم داشتيم.

نتايج کامل هفته بيست و دوم

ذوب‌آهن اصفهان ۰ ملوان بندرانزلی ۰
صبا قم ۱ شاهين بوشهر ۱
فجرسپاسی شيراز ۱ مس کرمان ۰
نفت تهران ۰ سپاهان اصفهان ۱
داماش گيلان ۰ سايپا البرز ۳
شهرداری تبريز ۰ تراکتورسازی تبريز ۱
مس سرچشمه کرمان ۲ راه‌آهن ری ۱
صنعت نفت آبادان ۴ پرسپوليس ۲
استقلال تهران ۲ فولاد خوزستان ۱

جدول ‌رده‌بندی

۱- استقلال تهران ۴۳ امتياز
۲- تراکتورسازی تبريز ۴۲ امتياز
۳- سپاهان اصفهان ۴۰ امتياز
۴- صبا قم ۳۸ امتياز
۵- نفت تهران ۳۶ امتياز
۶- فولاد خوزستان ۳۰ امتياز
۷- صنعت نفت آبادان ۳۰ امتياز
۸- سايپا البرز ۲۹ امتياز
۹- پرسپوليس تهران ۲۹ امتياز
۱۰- ذوب آهن اصفهان ۲۸ امتياز
۱۱- داماش گيلان ۲۶ امتياز
۱۲- فجرسپاسی شيراز ۲۵ امتياز
۱۳- ملوان بندرانزلی ۲۴ امتياز
۱۴- شهرداری تبريز ۲۴ امتياز
۱۵- مس کرمان ۲۳ امتياز
۱۶- راه‌آهن ری ۲۲ امتياز
۱۷- شاهين بوشهر ۲۲ امتياز
۱۸- مس سرچشمه ۱۷ امتياز


جدول گلزنان

۱۵گل
فونيکه سی (صنعت نفت)

۱۳ گل
کريم انصاری فرد(سايپا)

۱۰ گل
رضا عنايتی(صبا)

۹ گل
فرهاد مجيدی(استقلال) و رضا نوروزی(فولاد)

۸ گل
عماد رضا(سپاهان) مجتبی جباری(استقلال) اميد عاليشاه(راه آهن) ايمان موسوی(نفت)

۷ گل
علی کريمی(پرسپوليس) منصور تنهايی(شاهين) محسن حسينی(تراکتورسازی) جلال رافخايی(ملوان) مهدی رجب زاده(سپاسی)

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG